Menu

W UK zapłacimy nowymi monetami z misiem Paddingtonem

W UK zapłacimy nowymi monetami z misiem Paddingtonem
Miś zwiedza kolejne kultowe miejsca w brytyjskiej stolicy. (Fot. Royal Mint)
Fani misia Paddingtona powinni być czujni. Royal Mint wybiła dwie nowe 50-pensówki z popularnym niedźwiedziem, który tym razem odwiedza Tower of London i katedrę św. Pawła.
Reklama

Monety, wybite w 2018 r. z okazji 60. urodzin Paddingtona, okazały się tak popularne, że ich autorzy postanowili kontynuować londyńskie przygody sympatycznego misia.

Bilony z ub. roku przedstawiają niedźwiedzia przed pałacem Buckingham oraz stacją kolejową jego imienia. Teraz miś, który został stworzony w 1958 roku przez Michaela Bonda, zwiedza Tower of London i katedrę św. Pawła.

Jak informuje Mennica Królewska, nowe monety wejdą do obiegu już dzisiaj. Na stronie internetowej Royal Mint można też kupić za £10 kolekcjonerskie wersje bilonów. Jest tam również wersja srebna za £65 oraz złota, która kosztuje £850 - informuje "Metro".

"Miś Paddington jest bardzo ważną częścią brytyjskiej kultury popularnej. Kochają go ludzie w każdym wieku, dlatego z pewnością będą szukać nowych monet w swoich drobniakach" - zaznacza Nicola Howell z Royal Mint.

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 22.01.2020
  GBP 4.989 złEUR 4.237 złUSD 3.820 złCHF 3.933 zł

  Sport


  Reklama