Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

W UK zapłacimy nowymi monetami z misiem Paddingtonem

W UK zapłacimy nowymi monetami z misiem Paddingtonem
Miś zwiedza kolejne kultowe miejsca w brytyjskiej stolicy. (Fot. Royal Mint)
Fani misia Paddingtona powinni być czujni. Royal Mint wybiła dwie nowe 50-pensówki z popularnym niedźwiedziem, który tym razem odwiedza Tower of London i katedrę św. Pawła.
Reklama

Monety, wybite w 2018 r. z okazji 60. urodzin Paddingtona, okazały się tak popularne, że ich autorzy postanowili kontynuować londyńskie przygody sympatycznego misia.

Bilony z ub. roku przedstawiają niedźwiedzia przed pałacem Buckingham oraz stacją kolejową jego imienia. Teraz miś, który został stworzony w 1958 roku przez Michaela Bonda, zwiedza Tower of London i katedrę św. Pawła.

Jak informuje Mennica Królewska, nowe monety wejdą do obiegu już dzisiaj. Na stronie internetowej Royal Mint można też kupić za £10 kolekcjonerskie wersje bilonów. Jest tam również wersja srebna za £65 oraz złota, która kosztuje £850 - informuje "Metro".

"Miś Paddington jest bardzo ważną częścią brytyjskiej kultury popularnej. Kochają go ludzie w każdym wieku, dlatego z pewnością będą szukać nowych monet w swoich drobniakach" - zaznacza Nicola Howell z Royal Mint.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 23.08.2019
  GBP 4.805 złEUR 4.357 złUSD 3.937 złCHF 3.988 zł

  Sport


  Reklama