Menu

W Szwecji można mieć na imię Arsenal, ale Tottenham jest zabroniony

W Szwecji można mieć na imię Arsenal, ale Tottenham jest zabroniony
O sprawie doniosły w tym tygodniu brytyjskie media. (Fot. "The Guardian"/screenshot)
39-letni Szwed David Lind zamierza wytoczyć sprawę urzędowi skarbowemu o dyskryminację, ponieważ odmówiono mu zmiany imienia na Tottenham, natomiast kilka innych osób dostało zgodę na używanie imienia Arsenal.
Reklama

W Szwecji urząd skarbowy zajmuje się też ewidencją ludności i przyjmuje podania o zmianę imienia lub nazwiska. Odpowiadając Lindowi urzędnicy wyjaśnili, że w 2017 roku przepisy zostały zaostrzone, a osoby z imieniem Arsenal musiały zmienić je wcześniej.

„Poinformowano mnie również, że Tottenham nie ma nic wspólnego ze szwedzką kulturą i językiem, więc nie może być imieniem, natomiast ja sądzę, że urzędnicy po prostu kibicują odwiecznemu rywalowi mojego klubu" - zaznaczył Lind.

Powiedział dziennikowi „Expressen", że czuje się dyskryminowany, ograniczana jest jego wolność i łamane prawa człowieka. Podkreślił, że tak łatwo nie odpuści sprawy, wynajął już adwokatów i zamierza podać urząd skarbowy do sądu. "Celem jest Tottenham wpisany do paszportu, nawet kosztem zmiany obywatelstwa na norweskie" - zapewnił.

„Cała moja rodzina interesuje się futbolem i moja córka z zięciem dali właśnie na imię synkowi Milan, ponieważ kochają ten klub" - dodał Lind.

Podał też przykład bardziej liberalnej Norwegii, gdzie mieszka niejaki Ulf Tottenham Larsen, który otrzymał zgodę na wpisanie drugiego imienia do dokumentów - jak opisały media - z przyjaznym uśmiechem urzędników.

Z kolei norweska rodzina kibicująca od lat Liverpoolowi dała na imię dziewczynce Ynwa, co jest skrótem hymnu klubu „You`ll never walk alone". „Podczas chrztu ksiądz był zachwycony, przyznał że też kibicuje naszemu klubowi i prawie całą mszę poświecił futbolowi i jego wielkiej i ważnej roli w naszym życiu" - opisała matka dziewczynki Eirin Isabel Iversen.

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 10.07.2020
  GBP 4.994 złEUR 4.474 złUSD 3.965 złCHF 4.210 zł

  Sport


  Sport

  Reklama