Menu

W Pałacu Buckingham zamieszka 50 tys. ludzi?

W Pałacu Buckingham zamieszka 50 tys. ludzi?
Nazwa królewskiej siedziby zmieniłaby się na Affordable Palace, czyli pałac w rozsądnej cenie. (Fot. Opposite Office)
Niemieckie biuro architektoniczne wymyśliło odważne rozwiązanie dla tanich mieszkań w Londynie. Projekt zakłada przekształcenie Pałacu Buckingham we wspólną przestrzeń, w której królowa Elżbieta II żyłaby razem z poddanymi - informuje 'Metro'.
Reklama

Pomysł Opposite Office to odpowiedź na kryzys mieszkaniowy w brytyjskiej stolicy. Zdaniem niemieckich architektów, przeprojektowanie domu królowej, w którym jest 775 pokoi i 79 łazienek, zapewniłoby warunki życia dla ok. 50 tys. londyńczyków.

Na czym polegałyby przeróbki Pałacu Buckingham? Budynek zostałby podwyższony o kilka pięter, a następnie podzielony na wspólne salony, pojedyncze i podwójne sypialnie oraz jadalnie. Inne rozwiązania to przesuwane ściany, klatki schodowe i windy, dzięki którym królowa mogłaby pojawiać się we wspólnej przestrzeni i spędzać czas z poddanymi.

Ciekawe, czy pomysł spodobał się właścicielce Pałacu...? (Fot. Getty Images)

Co więcej, nazwa królewskiej siedziby zmieniłaby się na Affordable Palace, czyli pałac w rozsądnej cenie.

"Affordable Palace powinien być zbiorową przestrzenią do życia, spotkań z ludźmi, wspólnego gotowania i picia herbaty z rodziną królewską - demokratycznym domem" - zaznacza założyciel monachijskiej firmy, Benedikt Hartl.

"Wszyscy są równi, dlatego wszystkie pokoje byłyby tej samej wielkości. Zwykły śmiertelnik często nie może sobie pozwolić na życie w dużym mieście. Czynsze są niebotycznie wysokie, a ludzie ludzie boją się o swoją przyszłość" - dodaje.

"Żyjemy w czasach szaleństwa; w czasach, gdy wszystko wydaje się możliwe. Dlaczego zatem nie można przekształcić Pałacu Buckingham, symbolu królewskiej potęgi i bogactwa, w mieszkania socjalne?" - konkluduje założyciel Opposite Office.

Jak informuje "Metro", Benedikt Hartl napisał już nawet w tej sprawe list otwarty do Elżbiety II.

  Komentarze
  • Londynczyk
   25 stycznia 2019, 09:14

   BUHAHAHA JUZ TO WIDZE MIESZKANIA SOCJALNE W PALACU BUCKINGHAM :d CO ZA ZRYTY POMYSL , NIE WIEM CO TEN "PROJEKTANT" BRAL ALE NIE CHCE TEGO SAMEGO. KOLEJNYM KROKIEM BEDA TOI TOI-E ZAMIAST STRAZNIKOW ?

  • Czytelnik anonimowy
   25 stycznia 2019, 10:09

   Niemcy to niech zajmują się swoim pierdzielnikiem.Gdzie starszych Niemców którzy tyrali całe życie a teraz są na emeryturze,wywala się na ulice oddając mieszkanie młodym uchodźcom wraz z benefitami.

  • Okok
   25 stycznia 2019, 10:16

   To co brał pomysłodawca na sto procent zrylo mu mózg ... Kretynizm!

  • Typ
   25 stycznia 2019, 10:53

   Z pewnością niemcy obsadzili by te pokoje swoimi lekarzami inżynierami i informatyka mi których mają w nadmiarze

  • Al
   25 stycznia 2019, 13:26

   Bardzo dobre rozwiązanie !!! Tym bardziej, że królowa pochodzi z niemieckiego rodu.

  • Krono
   25 stycznia 2019, 15:11

   50 tys ludzi podzielić na 775 pokoi to daje 64.5 ludka na jeden pokój czyli przebija nawet pomysłowość ludków z Rumuni :D .W dodatku jak jest "az" 79 hehe .Chce zobaczyć ten kabaret.Bradzo proszę o realizację "projektu"

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 17.01.2020
  GBP 4.968 złEUR 4.234 złUSD 3.805 złCHF 3.941 zł

  Sport


  Reklama