Menu

W Niemczech znacznie wzrosła dobowa liczba zakażeń i zgonów

W Niemczech znacznie wzrosła dobowa liczba zakażeń i zgonów
W Niemczech, wcześniej niż w innych krajach Europy, zaczęto przeprowadzać dużą liczbę testów. (Fot. Getty Images)
W Niemczech z powodu koronawirusa zmarło do tej pory 198 osób - poinformował dzisiaj Instytut im. Roberta Kocha (RKI) w Berlinie. W porównaniu z wczorajszym dniem to wzrost liczby ofiar śmiertelnych o 49 oraz największy dotychczas dobowy wzrost liczby zgonów. Łączna liczba zainfekowanych to 36 508.
Reklama

Według danych RKI, w ciągu ostatniej doby w Niemczech wykryto 4 995 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, co oznacza, że liczba zainfekowanych wynosi obecnie 36 508. Wyzdrowiało dotychczas 3 290 osób.

Z danych zebranych przez dziennik "Die Welt" wynika, że najwięcej chorych jest w Monachium (1 312) oraz w Hamburgu (1 262), ale w żadnym z tych miast nie było dotąd ofiar śmiertelnych.

Mimo rekordowej dziennej liczby zgonów, Niemcy nadal mają jeden z najniższych współczynników śmiertelności z powodu Covid-19 na świecie.

Wczoraj rzecznik Ministerstwa Zdrowia radził jednak, by nie wyciągać z tych danych zbyt daleko idących wniosków. Jak ocenił, Niemcy wciąż są na wczesnym etapie epidemii.

Dodał, że innym wytłumaczeniem jest fakt, że w Niemczech wcześniej niż w innych krajach Europy zaczęto przeprowadzać dużą liczbę testów, a wśród zainfekowanych jest dużo osób młodych.

"Jesteśmy jednak wciąż na początku, więc jest zbyt wcześnie, by ogłaszać, że wszystko jest w porządku. Te liczby mogą się zmienić" - przekazał rzecznik agencji Reutera.

Czytaj więcej:

Angela Merkel podda się domowej kwarantannie

Polska przedłuża kontrole graniczne do 13 kwietnia br.

Niemcy: Znajdujemy się na początku epidemii koronawirusa

Polskie opiekunki rezygnują z pracy w Niemczech

Niemcy: Zakaz wjazdu dla zagranicznych pracowników nie obejmuje Polaków

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 30.09.2020
  GBP 4.956 złEUR 4.527 złUSD 3.866 złCHF 4.188 zł

  Sport


  Sport

  Reklama