Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

W Londynie powstało tęczowe przejście dla pieszych

W Londynie powstało tęczowe przejście dla pieszych
"To kolorowy i zabawny symbol otwartości Lambeth". (Fot. Twitter/@LaFlaneuress)
W Lambeth na południu Londynu na stałe zainstalowano tęczowe przejście dla pieszych. Kolorowa 'zebra' jest gestem solidarności ze społecznością LGBT+ w całej brytyjskiej stolicy - zaznaczają radni dzielnicy.
Reklama

Jak informuje Pinknews.co.uk, tęczowe pasy zostały oficjalnie odsłonięte 16 sierpnia, a wybór tęczy to nie przypadek.

"To kolorowy i zabawny symbol otwartości Lambeth. Jesteśmy dumni z naszej społeczności LGBT+ i mamy tradycję promowania równości i praw mniejszości seksualnych. Tęczowe pasy są tego wyrazem, a zarazem fizycznym przykładem naszego odważnego i postępowego myślenia" - podkreśla radna dzielnicy, Sonia Winifred.

"Czy jest lepszy moment na odsłonięcie tęczowego przejścia niż 50. rocznica zamieszek w Stonewall?" - dodaje urzędniczka.

Rewolucja LGBT zaczęła się w nowojorskim Stonewall. (Fot. Getty Images)

"Bunt Stonewall" był serią spontanicznych, gwałtownych demonstracji członków społeczności LGBT przeciwko nalotowi policji, który miał miejsce 28 czerwca 1969 roku w klubie Stonewall Inn w Nowym Jorku. Zamieszki są powszechnie uważane za najważniejsze wydarzenie prowadzące do ruchu wolnościowego mniejszości seksualnych.

6 lipca br., już po raz 47. w Londynie, odbyła się parada równości środowisk LGTB, podczas której świętowano właśnie 50-lecie wydarzeń w Stonewall.

Rada Lambeth zaznacza, że "dzielnica zawsze szczyciła się otwartością, a tęczowe przejście ma być symbolem solidarności z ogromną populacją LGBT+ w gminie oraz w całym Londynie".

"Różnorodność zawsze była naszą siłą i nigdy nie baliśmy się tego pokazać!" - zaznacza burmistrz Lambeth, Ibrahim Dogus. "Tęczowe przejście to tylko jeden z wielu sposobów, w jaki nadal będziemy solidaryzować się ze wszystkimi, którzy spotykają się z dyskryminacją w naszej dzielnicy i poza nią" - zapewnił.

 

  Komentarze


  • Zły
   22 sierpnia, 15:21

   To już są jakieś jaja.. Profanowanie symboli było prowokacją a zmiana oznaczeń drogowych jest głupotą.. Z jakiegos powodu zebra jest zebrą.. Takie malowanie nie dość że wprowadza w błąd kierowców i negatywnie na bezpieczeństwo wpływa to jeszcze pozostawia ich w swiadomosci że wszystko im wolno.. Teraz niech każdy sobie maluję przejścia dla pieszych jak mu się podoba. Po czym będziemy je rozpoznawać? Murzyni na przykład na czarno sobie będą malować.. Hipisi z kwiatków układać.. Jak rozstrzygniemy spór któro jak ma być malowane?
   Jeden z miłości drugi z nienawiści będzie to omijał..

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 17.09.2019
  GBP 4.888 złEUR 4.341 złUSD 3.941 złCHF 3.965 zł

  Sport


  Reklama