Menu

W Irlandii najmniej zakażeń od prawie trzech tygodni

W Irlandii najmniej zakażeń od prawie trzech tygodni
Wiele wskazuje na to, że zaostrzenie ograniczeń w celu zatrzymania epidemii zaczyna przynosić pożądane efekty. (Fot. Getty Images)
W Irlandii w ciągu ostatniej doby wykryto 675 zakażeń koronawirusem, a także stwierdzono sześć zgonów z powodu Covd-19 - poinformowało wczoraj wieczorem Ministerstwo Zdrowia tego kraju.
Reklama
Reklama

To najniższa liczba nowych infekcji od prawie trzech tygodni, przy czym nie jest to jednorazowy spadek, ale coraz bardziej widoczny trend. W Irlandii przez dziewięć kolejnych dni - od 14 do 22 października - dobowe bilanse zakażeń wynosiły przynajmniej tysiąc, osiągając 18 października absolutny rekord - 1 283.

Jednak od tego czasu tempo przyrostu nowych zachorowań wyraźnie słabnie. W ciągu ostatnich sześciu dni tylko raz zdarzyło się, by przekroczony został poziom tysiąca, zaś środowy bilans jest pierwszym od 9 października, gdy jest ich mniej niż 700.

Ten spadek tempa przyrostu nowych zakażeń wskazuje, że zaostrzenie ograniczeń w celu zatrzymania epidemii zaczyna przynosić pożądane efekty. Na początku października irlandzki rząd podniósł poziom zagrożenia koronawirusem z drugiego na trzeci, zaś 22 października wszedł w życie piąty, najwyższy poziom. Oznacza on powrót - z niewielkimi modyfikacjami - do lockdownu, który wprowadzony został pod koniec marca w odpowiedzi na pierwszą fazę epidemii.

Piąty poziom zagrożenia wprowadzono na sześć tygodni, choć po czterech nastąpi przegląd sytuacji. Jak wyjaśniał rząd, celem jest powstrzymanie rozprzestrzeniania się epidemii na tyle, by przed końcem listopada można było wrócić do poziomu trzeciego, a przed świętami Bożego Narodzenia - do drugiego.

Całkowity bilans epidemii w Irlandii wynosi obecnie 59 434 zakażenia i 1 896 ofiar śmiertelnych.

Czytaj więcej:

W Irlandii przyspiesza druga fala pandemii

Irlandia: Znów największa od początku epidemii liczba zakażeń

Irlandia ogłasza 6-tygodniowy lockdown

Irlandia: Najwięcej zgonów od maja i 1 269 zakażeń

Irlandia: W pierwszym dniu lockdownu 1 066 nowych zakażeń

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 05.05.2021
  GBP 5.2984 złEUR 4.5752 złUSD 3.8136 złCHF 4.1655 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama