Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Włochy: W Lombardii po raz pierwszy puste są covidowe oddziały intensywnej terapii

Włochy: W Lombardii po raz pierwszy puste są covidowe oddziały intensywnej terapii
Lombardia jest włoskim regionem, który najbardziej został dotknięty przez szerzenie się koronawirusa. (Fot. PIERO CRUCIATTI/AFP via Getty Images)
W szpitalach we włoskim regionie Lombardia po raz pierwszy od początku pandemii Covid-19 ponad trzy lata temu puste są oddziały intensywnej terapii dla osób zakażonych koronawirusem - poinformował wczoraj szef tamtejszego wydziału do spraw służby zdrowia Guido Bertolaso.
Reklama
Reklama

Żadne łóżko nie jest zajęte przez osobę zakażoną; to pierwszy raz od 20 lutego 2020 roku - oświadczył Bertolaso przywołując dzień wykrycia we Włoszech pierwszego przypadku Covid-19 w miejscowości Codogno w Lombardii. Data ta uważana jest za symboliczny początek pandemii, choć - jak ustalono - do zakażeń dochodziło już znacznie wcześniej.

To Lombardia jest włoskim regionem, który najbardziej został dotknięty przez szerzenie się koronawirusa.

Obecna sytuacja - ocenił Bertolaso - "to z całą pewnością zasługa kampanii szczepień, która pozwoliła nam powrócić do życia, ale to również znak, że poprawiła się skuteczność leczenia tego przeklętego wirusa, dzięki czemu zakażeni nim pacjenci nie trafiają na intensywną terapię".

O pustych oddziałach szpitalnych poinformowano przed przypadającym dzisiaj narodowym dniem pamięci o ofiarach epidemii koronawirusa, ustanowionym przez parlament Włoch w 2021 roku. Upamiętnia on wydarzenia z Bergamo w Lombardii, skąd ciężarówkami wojskowymi wywożono trumny z ciałami zmarłych.

Czytaj więcej:

Włochy potrzebują rąk do pracy. "Planujemy przyjąć pół miliona imigrantów"

Włochy: Aktywność fizyczna będzie przepisywana przez lekarzy

Włochy: Zapowiada się rekordowy w historii rok dla turystyki

Włochy: Tegoroczna grypa bije wszelkie rekordy

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 24.03.2023
  GBP 5.3417 złEUR 4.6911 złUSD 4.3742 złCHF 4.7623 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama