Menu

Varadkar krytykuje Johnsona za pomysł nowej umowy o Brexicie

Varadkar krytykuje Johnsona za pomysł nowej umowy o Brexicie
Leo Varadkar odniósł się do wczorajszego przemówienia Johnsona. (Fot. Getty Images)
Premier Irlandii Leo Varadkar uznał za niemożliwe do zrealizowania słowa nowego premiera Wielkiej Brytanii Borisa Johnsona o możliwości renegocjacji umowy z UE ws. Brexitu. Jednocześnie pogratulował Johnsonowi objęcia stanowiska.
Reklama

"Sugestia brytyjskiego premiera Borisa Johnsona, że porozumienie w sprawie wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej może być całkowicie renegocjowane w najbliższych miesiącach, jest nierealna" - ocenił Varadkar po wystąpieniu Johnsona przed siedzibą rządu na Downing Street.

"Słuchając tego, co powiedział dzisiaj, odniosłem wrażenie, że nie mówił tylko o backstopie (mechanizmie awaryjnym dla Irlandii Płn. - przyp. red.), ale o całej nowej umowie, która miałaby być lepsza dla Wielkiej Brytanii. To jest niemożliwe" - skomentował Varadkar w wywiadzie dla telewizji RTE.

Varadkar pogratulował Johnsonowi objęcia stanowiska premiera i powiedział, że nie może się doczekać "szybkiego zaangażowania" Wielkiej Brytanii w kwestię granicy z Irlandią, która jest jednym z głównych powodów impasu w rozmowach na temat wyjścia Zjednoczonego Królestwa ze Wspólnoty.

Irlandzki premier dodał jednak, że Johnson powinien "umieścić trochę szczegółów za niektórymi ze swoich haseł i deklaracji" na temat Brexitu. "Zaufanie i entuzjazm nie zastąpią polityki europejskiej - zauważył Varadkar. "Chcielibyśmy usłyszeć więcej konkretów w kwestiach, w których wypowiadał się" - dodał.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 17.10.2019
  GBP 4.946 złEUR 4.285 złUSD 3.864 złCHF 3.890 zł

  Sport


  Reklama