Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Uziemienie Boeingów B737 MAX nie grozi odwoływaniem urlopów

Uziemienie Boeingów B737 MAX nie grozi odwoływaniem urlopów
Obecnie trwa zawieszenie lotów wszystkich samolotów 737 MAX. (Fot. lot.pl)
Trzy linie latające z Polski - LOT, Enter Air i Smartwings - które w swojej flocie mają maszyny typu B737 MAX 8, szybko postarały się o ich zastąpienie innymi modelami. Turystom nie grozi więc odwołanie majowych urlopów - informuje dzisiejsza 'Rzeczpospolita'.
Reklama

Według dziennika, kłopotem może być czasem tylko nieco dłuższa podróż. Wypożyczone samoloty nie są bowiem tak ekonomiczne jak uziemione MAX-y. Dlatego np. rejs z Warszawy na Wyspy Zielonego Przylądka, który od jesieni 2018 r. odbywał się bez międzylądowania w Barcelonie, teraz znów będzie miał w Hiszpanii przerwę na tankowanie.

Z kolei samolot do Omanu, by uzupełnić paliwo, wyląduje w tureckim Samsunie.

"Dla przewoźników zastąpienie MAX-ów innymi maszynami to kosztowna operacja: nieoficjalnie wiadomo, że ok. 250 tys. dol. miesięcznie od jednego samolotu. W przypadku LOT, który ma w swojej flocie pięć B737 MAX 8, to miesięczny wydatek w wysokości 1,25 mln dol." - czytamy w gazecie.

Obecnie trwa zawieszenie lotów wszystkich samolotów 737 MAX, co ma związek z dwoma katastrofami tego modelu w krótkim odstępie czasu. Boeing dostarczył do tej pory ok. 370 maszyn 737 MAX 8 i 737 MAX 9 i ma złożone zamówienia na ok. 5 000 kolejnych.

Amerykański koncern lotniczy Boeing planuje zaktualizować oprogramowanie we wszystkich samolotach typu 737 MAX maksymalnie za 10 dni.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 19.07.2019
  GBP 4.737 złEUR 4.259 złUSD 3.785 złCHF 3.848 zł

  Sport


  Reklama