Menu

Uzbrojony licealista wtargnął do szkoły. Nauczyciel uniemożliwił atak

Uzbrojony licealista wtargnął do szkoły. Nauczyciel uniemożliwił atak
Napastnik przyszedł do liceum w długim płaszczu, pod którym ukrył strzelbę. (Fot. ABC News/screenshot)
Nauczyciel wychowania fizycznego w liceum Parkrose w Portland (USA) uniemożliwił wczoraj 18-letniemu uczniowi urządzenie strzelaniny w szkole, obezwładnił go i powalił na ziemię - podała policja w Portland w stanie Oregon.
Reklama

"Krótko przed południem uzbrojony osobnik wtargnął na teren szkoły. Personel placówki zagrodził mu drogę, a jeden z nauczycieli powalił go na ziemię" - poinformował sierżant Brad Yakots z policji stanowej w Portland.

Po przybyciu na miejsce policjanci znaleźli broń w klasie, z której ewakuowano uczniów, a przybyły z bronią 18-latek był przetrzymywany na korytarzu przez Keanona Lowe - trenera miejscowej drużyny futbolu amerykańskiego, który w przeszłości był gwiazdą tej dyscypliny.

Lowe (po lewej) był w przeszłości gwiazdą futbolu amerykańskiego. (Fot. Getty Images)

Z wypowiedzi, jakich udzielili gazecie "The Oregonian" uczniowie szkoły i koledzy napastnika, miał on przyjść do liceum w długim płaszczu, pod którym ukrył strzelbę.

Lokalne media podkreślają, że nauczycielowi udało się unieszkodliwić nastolatka, ponieważ nie pozwolił sobie na chwilę wahania, wykazał się refleksem i szybko zareagował. Tym samym udało się zapobiec potencjalnej tragedii.

Szkoły i uniwersytety są miejscem, gdzie coraz częściej dochodzi do strzelanin, co każdorazowo wywołuje ożywione debaty w społeczeństwie amerykańskim na temat łatwego dostępu do broni palnej. "W kraju liczącym 326 mln mieszkańców, w obrocie jest 393 mln egzemplarzy broni" - pisze francuska agencja AFP.

  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 03.07.2020
  GBP 4.956 złEUR 4.467 złUSD 3.976 złCHF 4.202 zł

  Sport


  Sport

  Reklama