Menu

Ujawniono "najgorsze" lotnisko w Wielkiej Brytanii

Ujawniono "najgorsze" lotnisko w Wielkiej Brytanii
Port lotniczy Belfast-International jest oddalony 21 km na północny zachód od centrum miasta. Jest także znany jako Aldergrove, od nazwy wsi położonej tuż na zachód od portu. (Fot. Google Maps)
Długie kolejki, zatłoczone terminale i wysokie opłaty parkingowe sprawiły, że Belfast International został oceniony jako najgorsze lotnisko w Wielkiej Brytanii w ankiecie magazynu konsumenckiego Which?.
Reklama

Pasażerowie, którzy wzięli udział w ankiecie, uznali międzynarodowe lotnisko w Balfaście za "obskurne", "z niedostateczną liczbą personelu" i mające zły układ. Na kolejnych miejscach uplasował się London Luton i Manchester T3.

Ankietę przeprowadzono w kwietniu i maju tego roku. 4 499 pasażerów odpowiedziało na pytania dotyczące "doświadczeń" z 6 237 portów lotniczych.

"Belfast International borykał się w ostatnich 18 miesiącach z problemami, ale ankieta odbyła się tuż po tym, jak zainwestowano ponad milion funtów w poprawę bezpieczeństwa, ale nim zmiany zostały naprawdę wprowadzone" - przyznał w wypowiedzi dla BBC Radio Ulster Graham Keddie, dyrektor zarządzający lotniska w Belfaście.

"Opłaty parkingowe na lotnisku były niższe niż na większości innych lotnisk w Wielkiej Brytanii" - dodał Graham.

Lotnisko w Luton wciąż prowadzi w rankingach jako jedno z najgorzych... (Fot. Facebook/London Luton Airport)

Spośród największych lotnisk, z których korzysta ponad 10 milionów pasażerów rocznie, London Luton był najgorzej ocenianym i to przez cztery lata z rzędu. Pomimo prac nad udoskonaleniem terminali, które zakończyły się w grudniu, podróżni z Luton narzekali na "ograniczoną liczbę miejsc siedzących" i "tłok przy odprawie bagażowej".

"Jesteśmy rozczarowani naszym rankingiem, ale tegoroczny wynik poprawił się o 23% w porównaniu z rokiem ubiegłym. Najważniejsze, że pasażerowie zaczynają dostrzegać korzyści z ponad 160-milionowej inwestycji i przebudowy" - wyjaśnił rzecznik lotniska Luton. Dodał także, że "z 4 499 osób ankietowanych przez Which? tylko 273 korzystało z Luton, podczas gdy mamy ponad 16 milionów pasażerów rocznie".

Najgorszy wynik wśród szkockich lotnisk, po raz piąty, uzyskał Aberdeen International. Jeden z pasażerów przyznał, że korzysta z niego z racji dogodnego położenia, ale nie z wyboru.

Za najlepsze uznano Doncaster Sheffield oraz Terminal 5 w Birmingham i Heathrow.

  Komentarze
  • Bartek
   10 września 2019, 08:43

   Leeds to padaka wsrod lotnisk

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 03.07.2020
  GBP 4.956 złEUR 4.467 złUSD 3.976 złCHF 4.202 zł

  Sport


  Sport

  Reklama