Menu

UK zakazuje używania kart kredytowych do hazardu

UK zakazuje używania kart kredytowych do hazardu
Kienci bukmacherów często grają za pomocą pieniędzy, których nie mają, przez co wpadają w spiralę długów. (Fot. Getty Images)
Bukmacherzy w Wielkiej Brytanii od kwietnia br. nie będą mogli przyjmować od graczy depozytów z kart kredytowych - zadecydował dzisiaj brytyjski regulator hazardu, Gambling Commission (UKGC). Nowe zasady mają objąć ok. 24 miliony dorosłych osób, które korzystają z gier hazardowych na Wyspach.
Reklama

The Gambling Commission poinformowała dzisiaj, że zakaz, który wejdzie w życie 14 kwietnia br., będzie miał zastosowanie do wszystkich produktów hazardowych w internecie, a także poza nim - z wyjątkiem losowych gier loteryjnych.

UKGC podkreśla, że nowe przepisy mają zapobiec wykorzystywaniu problemów graczy osób szczególnie wrażliwych na zagrożenia związane z hazardem. Z badania przeprowadzonego przez komisję wynika, że 22 proc. graczy online, którzy używają kart kredytowych, to "gracze problematyczni".

Zakaz będzie miał zastosowanie do wszystkich produktów hazardowych w internecie, a także poza nim. (Fot. Getty Images)

"Klienci bukmacherów często grają za pomocą pieniędzy, których nie mają, przez co wpadają w spiralę długów. Ogłoszony dziś zakaz ma zminimalizować takie ryzyko" - podkreślił Neil McArthur, dyrektor generalny The Gambling Commission.

Komisja szacuje, że w Wielkiej Brytanii z gier hazardowych korzysta ok. 24 milionów dorosłych, z czego ok. 10,5 miliona uprawia hazard przez internet.

Najwięksi operatorzy działający w Wielkiej Brytanii, w tym Betfair, 888 i Bet365, dają obecnie swoim klientom możliwość dokonywania depozytów przy użyciu kart kredytowych. Według danych UK Finance, z takiej opcji korzysta ok. 800  tys. Brytyjczyków.

Czytaj więcej:

Brytyjska komisja: Lootboxy w grach "to nie hazard"

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 18.02.2020
  GBP 5.127 złEUR 4.271 złUSD 3.945 złCHF 4.022 zł

  Sport


  Reklama