Menu

UK świętuje 72-lecie NHS

UK świętuje 72-lecie NHS
Podczas pandemii pracownikom służby zdrowia dziękowano m.in. poprzez zamieszczanie ogromnych bilboardów, takich jak ten w Manchesterze. (Fot. Getty Images)
Dziesiątki najbardziej znanych budynków w całym kraju zostaną dzisiaj podświetlone na niebiesko, aby uczcić 72-lecie założenia brytyjskiej publicznej służby zdrowia - NHS.
Reklama

Obchody zaplanowano na cały weekend. Dzisiaj budynki londyńskiego parlamentu, wieża Blackpool, drapacz chmur Shard oraz łuk na stadionie Wembley będą podświetlone kolorem NHS, czyli na niebiesko.

Siedziba premiera - Downing Street - nie będzie wyjątkiem, a wieczorem na progu drzwi postawiona zostanie zapalona świeca. Ma ona upamiętniać wszystkich tych, którzy zmarli w wyniku pandemii koronawirusa.

Jutro nad szpitalami we wschodniej Anglii przelecą słynne myśliwce Spitfire z okresu II wojny światowej, a w całym kraju o godz. 17:00 odbędzie się akcja bicia brawa dla wszystkich pracowników służby zdrowia. W ramach tej wyjątkowej inicjatywy, zwanej "Clap for Carers", gospodarstwa domowe na Wyspach okazywały w czasie pandemii, przez 10 czwartkowych wieczorów z rzędu, swoją wdzięczność za wzmożoną pracę NHS.

Zamek Windsor został podświetlony na niebiesko już wczoraj wieczorem. (Fot. Getty Images)

Tymczasem brytyjska publiczna służba zdrowia uruchamia nowy program dla swoich kadetów, mając nadzieję na zachęcenie tysięcy nastolatków do kariery w tym sektorze.

Młodzież w wieku od 14 do 18 lat będzie mogła się szkolić w zakresie pierwszej pomocy, rozwijać umiejętności przywódcze i skorzystać z możliwości wolontariatu w służbie zdrowia.

Program, którego koszt szacuje się na 6 milionów funtów, finansowany jest po równo przez NHS i St John Ambulance. Docelowo ma on na celu zaoferowanie zatrudnienia nawet 10 000 młodym ludziom do 2023 roku. Poszukiwane są osoby, które wcześniej niekoniecznie rozważały możliwość pracy w NHS.

Czytaj więcej:

Oklaski dla NHS mogą stać się nową brytyjską tradycją

  Komentarze
  • Jan
   5 lipca, 07:27

   Z tym świętowaniem ostrożnie. Śmiertelność na COVID w Anglii 21% (dane ons). Niemcy 4.5%, Polska 4,2%

  • Jak
   5 lipca, 09:15

   Aa

  • XXZawiszaXx
   6 lipca, 00:35

   Caly czas pracuje jak oni mi nokt nie klaska z tego powodu

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 07.08.2020
  GBP 4.888 złEUR 4.414 złUSD 3.730 złCHF 4.086 zł

  Sport


  Sport

  Reklama