Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

UK: Od jutra za nienoszenie maseczki grozi grzywna od 200 do 6,4 tys. funtów

UK: Od jutra za nienoszenie maseczki grozi grzywna od 200 do 6,4 tys. funtów
Do Wielkiej Brytanii powraca obowiązek noszenia maseczek. (Fot. Getty Images)
Mieszkańcy Wysp, którzy odmówią noszenia maski na twarzy w zamkniętych pomieszczeniach bądź w transporcie publicznym, zostaną ukarani grzywną w wysokości od £200 do nawet £6 400 funtów. Decyzję w tej sprawie wydano w związku z ryzykiem rozprzestrzeniania się nowego wariantu koronawirusa w kraju.

Reklama
Reklama

Boris Johnson ogłosił w sobotę, że zakrywanie twarzy ponownie stanie się obowiązkowe w sklepach i środkach transportu publicznego, aby ograniczyć rozprzestrzenianie się wariantu Omikron.

Jak donosi "Daily Telegraph", osoby, które zostaną przyłapane bez maski po raz pierwszy, otrzymają grzywnę w wysokości £200. Drugi taki występek oznaczać będzie grzywnę w wysokości £400, a trzeci - £800. Ci, którzy wielokrotnie łamać będa zasady epidemiologiczne, mogą otrzymać mandat w wysokości aż £6,4 tys. 

Jak dodają media, system grzywien działać będzie podobnie jak podczas poprzednich lockdownów. Oznacza to, że jeśli zapłacimy je w ciągu 14 dni, ich wysokość będzie zmniejszona o połowę.

Minister zdrowia Sajid Javid podkreślił, że nowe wytyczne musiały zostać wprowadzone, ponieważ wielu ludzi nie zdaje sobie sprawy z tego, jak szybko sytuacja może wymknąć się spod kontroli. Jednocześnie wykluczył on wprowadzenie kolejnego lockdownu.

W tym samym czasie przedstawiciele branży handlowej zrzeszeni w The British Retail Consortium wystosowali apel do klientów, aby respektowali wprowadzone prawo i nie próbowali "wyżywać się" na pracownikach. 

Jednocześnie podkreślono, iż "nie jest rolą pracowników egzekwowanie nowych zasad", ponieważ "jest to praca dla policji".

Czytaj więcej:

Rząd UK ogłasza nowe restrykcje po wykryciu pierwszych zakażeń wariantem Omikron

Brytyjski rząd zwołał pilne spotkanie grupy G7, by omówić pojawienie się Omikronu

    Komentarze
    • Fejk wszechczasow
      29 listopada 2021, 11:28

      Nie oklamujcie ludzi !!!!!
      Żadnego wirusa nie ma
      Był jeden covid -19 a reszta to SCIEMA !!!!!

    • Chore zasady
      29 listopada 2021, 12:08

      Jak zwykle by święta popsuc. Te maski są tak dobre ze nie rozprzestrzeniają wirusa ludzie wy tak serio ??? Nie da się oddychać przez te maski a jak my mamy pracować przez 10h chore!!

    • 111
      29 listopada 2021, 12:27

      Kolejna kontrola ludzi i narzucanie jej paranoi...

    • China
      29 listopada 2021, 12:55

      Maseczki na twarzy TO SYMBOL ZNIEWOLENIA JEDNOSTKI PRZEZ SYSTEM !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    • Lond 7
      29 listopada 2021, 13:03

      Wez sobie wolne tam bedziesz pracowal hihi

    • Madry
      29 listopada 2021, 13:05

      Maski na twarz musza byc wszedzie w kazdym transporcie, sklepie, biurze, w kazdym pomieszczeniu zamknietym, na wiekszych zgromadzeniach do konca swiata. Kara £6 400 funtów za pierwszym nieuzywaniu maski a 2 lata wiezienia przy kazdym kolejnym nieuzywaniu maski. Przy piatym nieuzyciu maski kara smierci.
      I wtedy bedzie bezpiecznie i bedzie porzadek.

    • CICHY.
      29 listopada 2021, 14:52

      To jest paranoja! Chca z nas zrobic niewolnikow systemu.

    • Covid propaganda
      29 listopada 2021, 15:20

      Borys łazi bez maski a ja mam zakładać szmatę na twarz. W Afryce masowo robią z ludzi króliki doświadczalne a teraz piszcza że nowa odmiana covid ściemy . Ja się pytam gdzie jest Grypa

    • Info
      29 listopada 2021, 19:00

      Hehe. Znowu się antyszczepionkowcy po... ze strachu. A skąd Londynek ma informację o "zamknietych pomieszczeniach"? Nawet na stronach rządowych nie jest to tak sformułowane. Wydaje mi się, że chodzi raczej o wszelkiego rodzaju sklepy. No ale może się mylę więc proszę o źródło, a antyszczepionkowcy szybciutko do apteki po tabletki uspokajające hihi.

    • Panika
      29 listopada 2021, 20:05

      Dlaczego panikujecie ? Może na początku srandemii policja wręczyła jakieś mandaty ? Ale później, wystarczyła tabliczka " I'm exempt..." I sprawa załatwiona. Nikt nie zwróci wam uwagi. W przepisach o maskach jest furtka. Ale nie wolno się BAĆ !!!

    • Nikt specjalny
      29 listopada 2021, 20:28

      Ty mosku.
      Maski przeciw pylowe ze specjalnym filtrem I gumowa nakladka, gdzie osoba noszaca musi by wygolona na 0 wedlug HSE. A tu mamy mikroskopijne wirusy ktore zatrzyma szmata na twarzy. Wasza inteligencja jest porazajaca.

    • JoBo
      30 listopada 2021, 00:49

      Narazie jest dobrze. Wiedzą co robiom. Znajom się na rzeczy. Może i trochę koszty życia poszły w górę, ale nadal żyje się lepiej niż gdzie indzyj. Ja tera na zmywaczku dostał wincyj na godzinę, więc mogę wzionc coś znowu na raty. A ci co narzekają zawsze mogą opuścić kraj, dzwi wszędzie otwarte