Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

UK: Od jutra za nienoszenie maseczki grozi grzywna od 200 do 6,4 tys. funtów

UK: Od jutra za nienoszenie maseczki grozi grzywna od 200 do 6,4 tys. funtów
Do Wielkiej Brytanii powraca obowiązek noszenia maseczek. (Fot. Getty Images)
Mieszkańcy Wysp, którzy odmówią noszenia maski na twarzy w zamkniętych pomieszczeniach bądź w transporcie publicznym, zostaną ukarani grzywną w wysokości od £200 do nawet £6 400 funtów. Decyzję w tej sprawie wydano w związku z ryzykiem rozprzestrzeniania się nowego wariantu koronawirusa w kraju.

Reklama
Reklama

Boris Johnson ogłosił w sobotę, że zakrywanie twarzy ponownie stanie się obowiązkowe w sklepach i środkach transportu publicznego, aby ograniczyć rozprzestrzenianie się wariantu Omikron.

Jak donosi "Daily Telegraph", osoby, które zostaną przyłapane bez maski po raz pierwszy, otrzymają grzywnę w wysokości £200. Drugi taki występek oznaczać będzie grzywnę w wysokości £400, a trzeci - £800. Ci, którzy wielokrotnie łamać będa zasady epidemiologiczne, mogą otrzymać mandat w wysokości aż £6,4 tys. 

Jak dodają media, system grzywien działać będzie podobnie jak podczas poprzednich lockdownów. Oznacza to, że jeśli zapłacimy je w ciągu 14 dni, ich wysokość będzie zmniejszona o połowę.

Minister zdrowia Sajid Javid podkreślił, że nowe wytyczne musiały zostać wprowadzone, ponieważ wielu ludzi nie zdaje sobie sprawy z tego, jak szybko sytuacja może wymknąć się spod kontroli. Jednocześnie wykluczył on wprowadzenie kolejnego lockdownu.

W tym samym czasie przedstawiciele branży handlowej zrzeszeni w The British Retail Consortium wystosowali apel do klientów, aby respektowali wprowadzone prawo i nie próbowali "wyżywać się" na pracownikach. 

Jednocześnie podkreślono, iż "nie jest rolą pracowników egzekwowanie nowych zasad", ponieważ "jest to praca dla policji".

Czytaj więcej:

Rząd UK ogłasza nowe restrykcje po wykryciu pierwszych zakażeń wariantem Omikron

Brytyjski rząd zwołał pilne spotkanie grupy G7, by omówić pojawienie się Omikronu

  Komentarze
  • Fejk wszechczasow
   29 listopada 2021, 11:28

   Nie oklamujcie ludzi !!!!!
   Żadnego wirusa nie ma
   Był jeden covid -19 a reszta to SCIEMA !!!!!

  • Chore zasady
   29 listopada 2021, 12:08

   Jak zwykle by święta popsuc. Te maski są tak dobre ze nie rozprzestrzeniają wirusa ludzie wy tak serio ??? Nie da się oddychać przez te maski a jak my mamy pracować przez 10h chore!!

  • 111
   29 listopada 2021, 12:27

   Kolejna kontrola ludzi i narzucanie jej paranoi...

  • China
   29 listopada 2021, 12:55

   Maseczki na twarzy TO SYMBOL ZNIEWOLENIA JEDNOSTKI PRZEZ SYSTEM !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • Lond 7
   29 listopada 2021, 13:03

   Wez sobie wolne tam bedziesz pracowal hihi

  • Madry
   29 listopada 2021, 13:05

   Maski na twarz musza byc wszedzie w kazdym transporcie, sklepie, biurze, w kazdym pomieszczeniu zamknietym, na wiekszych zgromadzeniach do konca swiata. Kara £6 400 funtów za pierwszym nieuzywaniu maski a 2 lata wiezienia przy kazdym kolejnym nieuzywaniu maski. Przy piatym nieuzyciu maski kara smierci.
   I wtedy bedzie bezpiecznie i bedzie porzadek.

  • CICHY.
   29 listopada 2021, 14:52

   To jest paranoja! Chca z nas zrobic niewolnikow systemu.

  • Covid propaganda
   29 listopada 2021, 15:20

   Borys łazi bez maski a ja mam zakładać szmatę na twarz. W Afryce masowo robią z ludzi króliki doświadczalne a teraz piszcza że nowa odmiana covid ściemy . Ja się pytam gdzie jest Grypa

  • Info
   29 listopada 2021, 19:00

   Hehe. Znowu się antyszczepionkowcy po... ze strachu. A skąd Londynek ma informację o "zamknietych pomieszczeniach"? Nawet na stronach rządowych nie jest to tak sformułowane. Wydaje mi się, że chodzi raczej o wszelkiego rodzaju sklepy. No ale może się mylę więc proszę o źródło, a antyszczepionkowcy szybciutko do apteki po tabletki uspokajające hihi.

  • Panika
   29 listopada 2021, 20:05

   Dlaczego panikujecie ? Może na początku srandemii policja wręczyła jakieś mandaty ? Ale później, wystarczyła tabliczka " I'm exempt..." I sprawa załatwiona. Nikt nie zwróci wam uwagi. W przepisach o maskach jest furtka. Ale nie wolno się BAĆ !!!

  • Nikt specjalny
   29 listopada 2021, 20:28

   Ty mosku.
   Maski przeciw pylowe ze specjalnym filtrem I gumowa nakladka, gdzie osoba noszaca musi by wygolona na 0 wedlug HSE. A tu mamy mikroskopijne wirusy ktore zatrzyma szmata na twarzy. Wasza inteligencja jest porazajaca.

  • JoBo
   30 listopada 2021, 00:49

   Narazie jest dobrze. Wiedzą co robiom. Znajom się na rzeczy. Może i trochę koszty życia poszły w górę, ale nadal żyje się lepiej niż gdzie indzyj. Ja tera na zmywaczku dostał wincyj na godzinę, więc mogę wzionc coś znowu na raty. A ci co narzekają zawsze mogą opuścić kraj, dzwi wszędzie otwarte

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 21.01.2022
  GBP 5.4210 złEUR 4.5303 złUSD 3.9953 złCHF 4.3786 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama