Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

UK: Miliony osób zaczęły otrzymywać £326 rządowej pomocy

UK: Miliony osób zaczęły otrzymywać £326 rządowej pomocy
Ruszył program pomocy Brytyjczykom w walce z kosztami życia. (Fot. Getty Images)
Na Wyspach rozpoczęły się wypłaty świadczeń, których celem jest pomoc w związku z rosnącymi kosztami życia. Do końca miesiąca płatność w wysokości £326 otrzyma ok. 8 mln osób.

Reklama
Reklama

Gospodarstwa domowe o niskich dochodach, korzystające ze świadczeń uzależnionych od dochodów, automatycznie otrzymają pieniądze na konto w banku.

Pierwsza płatność - w wysokości £326 - zostanie wypłacona do końca lipca. Na wyciągu będzie ona oznaczona jako "DWP Cost of Living".

Druga płatność - w wysokości £324 - będzie wypłacona jesienią, choć nie podano jeszcze dokładnej daty.

Obie płatności są największą formą pomocy zaoferowaną przez rząd, aby pomóc społeczeństwu w związku z rosnącymi kosztami życia. 

Jak podkreśla BBC, płatność będzie mogła być wydana na dowolny cel.

"Jesteśmy na dobrej drodze do wypłacenia wszystkim pierwszej raty do końca lipca. Kwalifikujące się gospodarstwa domowe automatycznie otrzymają pieniądze na czas, więc nikt nie musi się martwić" - przekazał rzecznik Ministerstwa Pracy i Emerytur (DWP).

Eksperci finansowi zgodnie twierdzą, że płatności złagodzą trudności finansowe, z jakimi borykają się rodziny, ale ich nie wyeliminują.

"Wypłata tych świadczeń jest ważna dla osób o najniższych zarobkach, które trzy razy bardziej odczuły wzrost cen niż osoby o wyższych zarobkach. To jednak nie wystarczy, aby życie wróciło do stanu sprzed inflacji" - skomentowała Sarah Coles, starszy analityk finansów osobistych w firmie Hargreaves Lansdown.

Jednocześnie od października 28 milionów gospodarstw domowych w Anglii, Szkocji i Walii otrzyma £400. Kwota ta będzie jednak przeznaczona wyłącznie do obniżenia rachunku za energię elektryczną. Rabat zostanie naliczony automatycznie przez naszego dostawcę energii i nie ma potrzeby składania wniosku. 

Czytaj więcej:

Zmiana w systemie przyznawania zasiłków to zły kierunek – alarmują organizacje charytatywne w UK

UK: Niektórzy otrzymali mniejszy zasiłek na dzieci. Wyjaśniamy powód

  Komentarze
  • Sa
   14 lipca, 18:51

   tak sie utrzymuje beneficiarzy, a placa za to ludzie ktorzy zap.....

  • Celestyn76
   14 lipca, 19:56

   Zeby zatrzymac inflacje trzeba raczej sciagnac pieniadz z rynku a nie szastac nim na prawo i lewo ale widac rzad idzie droga komunisty keynesa a nie droga adama smitha

  • Lord K
   14 lipca, 20:12

   Jak nie dostane. I jestem z tego dumny. Umiem sam zarobić na siebie i swoją rodzinę. Nie jestem nieudacznikiem który czeka ma datki. Kiedy ty się cieszysz z 326 funtów datków ja kupuje kolejne nieruchomości. Ty też mógłbyś ale to wymaga pracy. A ty przecież umiesz tylko narzekać.

  • Juhas
   14 lipca, 20:48

   Jesienne 400£ będzie tylko na energię, czy także gaz? Szczerze mówiąc bardziej ludziom pomogła by dopłata na gaz, 80% domów w UK ogrzewana jest gazem.

  • Czytelnik anonimowy
   14 lipca, 21:16

   Ostatni w uk gasi światło...

  • Anglik
   14 lipca, 22:43

   Jaka bieda przecież w UK jest dobrobyt społeczeństwo odpływa w luksusach i co miesiąc na wakacje lata.

  • Gaz i prąd
   15 lipca, 05:57

   Jak za 3 miechy w zime 2021 zaplacilem 400f to po 100% podwyżce za zime 2022 zapłace 800f? I tak już zostanie?

  • Tiaaa
   15 lipca, 08:37

   Łoooo,jak w Polandii! Tylko dla nygusów! Świat zwariowal!

  • Swój chłop
   15 lipca, 15:43

   Anglik dokładnie szczególnie ta polska jak trol tutaj podpisujący się jobo jedzie na wycieczkę do Francji już od 2 lat a śpi pod mostem bo nawet nie stać na wynajem pokoju .

  • JoBo
   15 lipca, 20:08

   Jutro lecę do Porto na tydzień. Mój koleś Portugalczyk mówił mi, że można wykupić rejs stateczkiem szlakiem 6 mostów. Może na jakiś się załapię. A @swój chłop, jak @yogi, trochę poobraża i od razu orgazm. Nie napiszę nic więcej, bo trzeba być respect.

  • Yogi
   17 lipca, 10:50

   Jobo jutro to ty zrobisz w kilbu to i owo jeśli inny bezdomny cię wpuści wcześniej obiboku skończony uwierzył by ci ktoś że ty gdzieś pracujesz za robotę się weź lepiej a nie będziesz wypisał bajki

  • JoBo
   17 lipca, 22:52

   Yogi i znowu sobie robisz dobrze ? Wisi mi to kalafiorem, co piszesz na mój temat. Ale, żeby przeżywać orgazm, gdy się kogoś obraża ? Aha, nie wybrałem w Porto żadnego mostu, pod którym będę spał. Miałem trochę intensywnego holidaya, więc chcę się porządnie wyspać. Jutro dzień leniuszka i opalanko ze spankiem, nad basenem.

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 08.12.2022
  GBP 5.4484 złEUR 4.6976 złUSD 4.4760 złCHF 4.7496 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama