Menu

UEFA wszczęła postępowanie przeciw Guardioli

UEFA wszczęła postępowanie przeciw Guardioli
Pep Guardiola - kontrowersyjny szkoleniowiec... (Fot. Getty Images)
Europejska Unia Piłkarska (UEFA) wszczęła postępowanie dyscyplinarne przeciwko trenerowi Manchesteru City Pepowi Guardioli. Zarzuciła mu niewłaściwe zachowanie w ćwierćfinałowym meczu Ligi Mistrzów z Liverpoolem. Szkoleniowiec za protesty został w przerwie odesłany na trybuny.
Reklama

Manchester City - po porażce w pierwszym spotkaniu na wyjeździe z Liverpoolem 0:3 - we wtorkowym rewanżu 1/4 finału LM przegrał u siebie 1:2. Do przerwy prowadził jednak 1:0, a hiszpański sędzia Antonio Mateu Lahoz nie uznał prawidłowo zdobytej bramki przez gospodarzy, odgwizdując spalonego.

Jak pokazały telewizyjne powtórki, piłka odbiła się wcześniej od gracza Liverpoolu Jamesa Milnera, więc gol Leroya Sane powinien być uznany. Kika innych decyzji również było kontrowersyjnych.

W przerwie Guardiola podszedł do arbitra i wyraził swoje niezadowolenie.

"Powiedziałem mu, że padła bramka, a on mnie wykluczył. Powiedziałem, że to Milner podał piłkę do Leroya" - przyznał później Guardiola.

UEFA poinformowała również o wszczęciu postępowania wobec kibiców Liverpoolu - za użycie fajerwerków i rzucanie przedmiotów na stadionie. Obie sprawy mają zostać rozpatrzone 31 maja.

  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 12.08.2020
  GBP 4.903 złEUR 4.412 złUSD 3.756 złCHF 4.101 zł

  Sport


  Sport

  Reklama