Menu

UEFA wszczęła dochodzenie w sprawie meczu w Tiranie

UEFA wszczęła dochodzenie w sprawie meczu w Tiranie
Jaka będzie decyzja UEFA w sprawie incydntu w Albanii? (Fot. www.legia.pl)
UEFA wszczęła dochodzenie w sprawie wydarzeń podczas meczu FK Kukesi z Legią Warszawa w 3. rundzie kwalifikacji Ligi Europejskiej. Sędzia przerwał spotkanie w drugiej połowie, gdy piłkarz gości Ondrej Duda został trafiony w głowę kamieniem rzuconym z trybun.
Reklama

Jak wyjaśnił jeden z działaczy współpracujących z UEFA, decyzji należy spodziewać się w poniedziałek. Taki termin podała również Legia na swojej stronie internetowej.

"Decyzja Control, Ethics and Discplinary Body UEFA (Komisja Kontroli, Etyki i Dyscypliny UEFA) w tej sprawie zostanie nam przekazana w najbliższy poniedziałek, 3 sierpnia" - oświadczył w piątkowe południe warszawski klub.

Do incydentu doszło w 52. minucie meczu, tuż po tym, jak Jakub Rzeźniczak strzelił gola na 2:1 dla Legii. Trafiony kamieniem w głowę Duda padł na murawę i został zniesiony na noszach. W tym czasie inny zawodnik wicemistrza Polski Michał Kucharczyk podniósł z boiska przedmiot, którym słowacki piłkarz został trafiony, i przekazał go sędziemu.

Szwajcarski arbiter Stephan Klossner po rozmowach z delegatem UEFA postanowił przerwać spotkanie w Tiranie. Drużyny zeszły do szatni. Wkrótce później ogłoszono, że mecz nie będzie wznowiony.

Duda został opatrzony, lekarz zabandażował jego głowę. Piłkarz nie odniósł poważnych obrażeń.

W pierwszej połowie bramkę dla Legii zdobył reprezentant Węgier Nemanja Nikolic (29). Do wyrównania doprowadził Brazylijczyk Felipe Moreira (49).

Drużynie wicemistrza Albanii, oprócz porażki walkowerem, grozi również wykluczenie z rozgrywek międzynarodowych.
Legia poinformowała dzisiaj że do czasu otrzymania decyzji z UEFA nie zawiesza sprzedaży biletów na mecz rewanżowy z FK Kukesi, zaplanowany na najbliższy czwartek, 6 sierpnia, na godz. 20:00 czasu GMT..

  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 14.08.2020
  GBP 4.869 złEUR 4.399 złUSD 3.723 złCHF 4.091 zł

  Sport


  Sport

  Reklama