Menu

UEFA potwierdza: Mecz Interu przy pustych trybunach

UEFA potwierdza: Mecz Interu przy pustych trybunach
Włochy są najbardziej dotkniętym przez koronawirus krajem w Europie. (Fot. Getty Images)
Europejska Unia Piłkarska (UEFA) potwierdziła, że jutrzejszy mecz piłkarskiej Ligi Europy pomiędzy Interem Mediolan i Łudogorcem Razgrad odbędzie się bez kibiców z powodu szerzącego się we Włoszech koronawirusa. Nie planuje się podobnych ograniczeń w pozostałych spotkaniach.
Reklama

O tym, że spotkanie z Łudogorcem odbędzie się przy pustych trybunach poinformował w poniedziałek wieczorem włoski klub na stronie internetowej. Dwa dni później potwierdziła to UEFA.

W wydanym oświadczeniu europejska federacja podkreśliła, że "wszystkie pozostałe mecze w rozgrywkach UEFA zaplanowane na ten tydzień odbędą się zgodnie z planem bez ograniczeń dla kibiców".

Włochy są najbardziej dotkniętym przez koronawirus krajem w Europie. Z tego powodu w niedzielę nie odbyły się cztery z zaplanowanych na ten dzień spotkań Serie A. W poniedziałek minister sportu Vincenzo Spadafora ogłosił, że rząd wyraził zgodę na organizację meczów ekstraklasy w sześciu regionach północnych Włoch w najbliższy weekend bez udziału kibiców.

Jutrzejszy mecz Interu z Łudogorcem odbędzie się o godz. 20:00 czasu GMT. Pierwszy mecz 1/16 finału w Bułgarii włoski zespół wygrał 2:0. Piłkarzem Łudogorca jest Jakub Świerczok.

Czytaj więcej:

Liga włoska: Czwarty odwołany mecz z powodu koronawirusa

Szef Serie A chce meczów przy pustych trybunach

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 30.03.2020
  GBP 5.070 złEUR 4.540 złUSD 4.093 złCHF 4.284 zł

  Sport


  Reklama