Menu

Tzw. Państwo Islamskie grozi Hiszpanii zemstą za zabicie terrorystów

Tzw. Państwo Islamskie grozi Hiszpanii zemstą za zabicie terrorystów
Bojownicy tzw. Państwa Islamskiego grożą zemstą. (Fot. Twitter/@etribune)
Tzw. Państwo Islamskie (IS) opublikowało nagranie, w którym zapowiedziało zemstę na Hiszpanii za zabicie przez jej służby policyjne sześciu terrorystów, biorących udział w zeszłorocznych atakach w Barcelonie i Cambrils.
Reklama

Jak poinformowały hiszpańskie media, w nakręconym przez IS filmie bierze udział pochodzący z Andaluzji Ahram Perez, który zapowiada zemstę na Hiszpanii.

Według dziennika “El Confidencial”, film jest dostępny na komunikatorze Telegram, gdzie informacje są zaszyfrowane. Materiał dżihadystów odnosi się niemal w całości do zamachów w Katalonii z sierpnia 2017 r. i jest pełen pogróżek pod adresem Hiszpanii.

“Wasza brudna krew zostanie przelana w taki sam sposób, w jaki wy przelaliście naszą czystą krew” - zagrozili w materiale wideo dżihadyści z IS.

W części filmu skierowanej do muzułmanów zamieszkujących Hiszpanię dżihadyści z IS wezwali do emigrowania lub przeciwstawiania się świeckiemu państwu. “Oni nigdy nie zgodzą się, aby istniało państwo, w którym muzułmanie żyją zgodnie z prawem islamskim” - stwierdzili autorzy filmu.

Madrycka gazeta twierdzi, że właśnie powracający do Hiszpanii bojownicy IS, a także zamieszkujący ten kraj dżihadyści stanowią dziś dla policji największe zagrożenie terrorystyczne.

  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 26.01.2021
  GBP 5.123 złEUR 4.550 złUSD 3.751 złCHF 4.218 zł

  Sport


  Sport

  Reklama