Turniej w Cincinnati: Zwycięstwo Miedwiediewa i Keys

23-letni rosyjski tenisista z pucharem zdobytym w Cincinnati. (Fot. Getty Images)
Dwóch nieoczekiwanych mistrzów odebrało swoje pierwsze trofea mistrzowskie w Rookwood, kończąc tydzień, który przyniósł więcej pytań niż pewności w nadchodzącym US Open.

Rozstawiony z numerem dziewiątym Rosjanin Daniił Miedwiediew pokonał Belga Davida Goffina 7:6 (7-3), 6:4 w finale turnieju ATP Masters 1000 w Cincinnati (pula nagród 6,056 mln dolarów). Rosjanin odniósł piąte w karierze zwycięstwo w turnieju ATP.

To było ich trzecie w karierze spotkanie, do tej pory grali ze sobą dwukrotnie i każdy wygrał po jednym meczu.

W półfinale Miedwiediew pokonał najwyżej rozstawionego Serba Novaka Djokovica 3:6, 6:3, 6:3. To była czwarta konfrontacja tych tenisistów. Miedwiediew wygrał ze słynnym rywalem po raz pierwszy.

Wynik meczu finałowego:

Daniił Miedwiediew (Rosja, 9) - David Goffin (Belgia, 16) 7:6 (7-3), 6:4

24-letnia Madison Keys w roku 2018 Keys doszła do ćwierćfinału w Melbourne, półfinału w Charleston i Paryżu, 1/4 w Cincinnati oraz przedostatniej rundy w Nowym Jorku. W tym roku triumfuje w Cincinnati. (Fot. Getty Images)

Tymczasem turniej WTA wygrała amerykańska tenisistka Madison Keys (pula nagród 2,94 mln dol.). W finale pokonała doświadczoną Rosjankę Swietłanę Kuzniecową 7:5, 7:6 (7-5).

Zacięte spotkanie trwało godzinę i 45 minut. W obu setach 34-letnia Kuzniecowa (najstarsza finalistka w historii tego turnieju) prowadziła już 5:3, ale końcówki tych partii należały do jej przeciwniczki.

Dla młodszej o 10 lat Keys to piąty turniejowy triumf w karierze. Obecnie Amerykanka zajmuje 18. miejsce na świecie, ale dzięki zwycięstwu w mocno obsadzonej imprezie w Cincinnati awansuje w poniedziałek na 10. lokatę.

Kuzniecowa w sobotnim półfinale rozegrała świetny mecz przeciwko rozstawionej z numerem jeden wiceliderce światowego rankingu Australijkę Ashleigh Barty, zwyciężając 6:2, 6:4.

Barty straciła w ten sposób szansę powrotu po krótkiej przerwie na pierwsze miejsce listy WTA.

W ćwierćfinale z turniejem pożegnała się aktualna liderka światowego rankingu (tutaj rozstawiona z numerem drugim) Naomi Osaka. Japonka z powodu kontuzji nie zdołała dokończyć pojedynku z Amerykanką Sofią Kenin.

W drugiej rundzie rywalizacji w USA odpadła Iga Świątek.