Menu

Tsunami uderzyło w Indonezję. Liczba ofiar rośnie

Tsunami uderzyło w Indonezję. Liczba ofiar rośnie
Ogromne zniszczenia i rosnąca liczba ofiar - to bilans wczorajszej katastrofy w Indonezji... (Fot. Getty Images)
Fale tsunami uderzyły wczoraj w wybrzeża wokół cieśniny Sund między wyspami Jawa i Sumatra w Indonezji - poinformowała dzisiaj indonezyjska agencja ds. klęsk żywiołowych. Bilans ofiar stale rośnie.
Reklama

Ponad 220 osób zostało zabitych, a 843 zostało rannych po tym, jak tsunami uderzyło w nadbrzeżne miasta w cieśninie Sunda w Indonezji. Cieśnina Sunda, pomiędzy wyspami Jawa i Sumatra, łączy Morze Jawajskie z Oceanem Indyjskim.

Fala tsunami uderzyła niespodziewanie w nocy, niszcząc setki budynków. Mogło to być spowodowane podmorskimi osunięciami ziemi po wybuchu wulkanu Anak Krakatau.

Tsunami uderzyło wczoraj o 21:30 lokalnego czasu. (Fot. Getty Images)

Oficjalna przedstawicielka Czerwonego Krzyża Kathy Mueller poinformowała BBC, że wszędzie widać gruzy budynków, zmiażdżone samochody i motocykle. "Wygląda na to, że główna droga do Pandeglang została poważnie uszkodzona, co utrudnia ratownikom dotarcie do tego obszaru" - dodała.

Funkcjonariusze służb ratunkowych badają, czy tsunami rzeczywiście zostało spowodowane przez Anak Krakatau.

Istnieją obawy, że tsunami może uderzyć ponownie, dlatego wszystkim przebywającym w zagrożonej okolicy radzi się jak najszybsze jej opuszczenie.

  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 28.05.2020
  GBP 4.932 złEUR 4.426 złUSD 4.024 złCHF 4.149 zł

  Sport


  Sport

  Reklama