Menu

Trzecia fala epidemii w Polsce się rozpędza

Trzecia fala epidemii w Polsce się rozpędza
Sytuacja pandemiczna w Polsce się pogarsza. (Fot. Getty Images)
Na posiedzeniu rządowego zespołu zarządzania kryzysowego została dzisiaj podjęta decyzja o uruchomieniu szpitali tymczasowych w dziewięciu województwach, m.in. w woj. pomorskim - poinformował polski minister zdrowia Adam Niedzielski.
Reklama
Reklama

Minister Niedzielski zwrócił uwagę, że opublikowane wyniki zakażeń pokazują, że "Polacy są w sytuacji bardzo trudnej". Z danych MZ wynika, że ostatniej doby odnotowano 15,7 tys. zakażeń - to o ponad 3,5 tys. więcej niż tydzień wcześniej.

"Od wielu dni mamy do czynienia permanentnie z taką sytuacją, że ta liczba (zakażeń) z tygodnia na tydzień zwiększa się w takiej skali 2-3 tys., a teraz widzimy, że nawet więcej" - zwrócił uwagę Niedzielski, oceniając sytuację w Polsce.

"Trzecia fala się rozpędza, mamy stałą tendencję wzrostową, dynamika absolutnie nie słabnie, mamy powielenie o ponad 1/3 przypadków z tygodnia na tydzień i co więcej to wszystko już zaczyna oddziaływać na infrastrukturę szpitalną" - dodał polityk. Zwrócił uwagę, że "w ciągu ostatniego tygodnia obłożenie łóżek covidowych zwiększyło się o ponad 2 tys. hospitalizacji, czyli o mamy o 2 tys. więcej łóżek zajętych niż jeszcze tydzień temu".

Ocenił, że w związku z tym konieczne jest uruchomienie szpitali tymczasowych.

"Dzisiaj na rządowym zespole zarządzania kryzysowego, obradującym pod przewodnictwem pana premiera Morawieckiego, została podjęta decyzja o uruchomieniu szpitali tymczasowych w dziewięciu województwach, m.in. w woj. pomorskim" - poinformował szef resortu zdrowia. Dodał, że wojewodowie deklarują, że szpitale te będą mogły szybko rozpocząć przyjmowanie pacjentów.

Czytaj więcej:

Minister zdrowia: W Polsce mamy już trzecią falę pandemii

Apogeum trzeciej fali pandemii w Polsce "na przełomie marca i kwietnia"

  Komentarze
  • Ola
   3 marca, 15:29

   Nie trzecia fala się rozpędza tylko rząd...

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 20.04.2021
  GBP 5.2755 złEUR 4.5541 złUSD 3.7737 złCHF 4.1257 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama