Menu

Trump krytykuje Twittera we wpisach na Twitterze

Trump krytykuje Twittera we wpisach na Twitterze
Trump jest "najlepszą rzeczą, jaka kiedykolwiek przydarzyła się Twitterowi". (Fot. Getty Images)
Prezydent Donald Trump skrytykował wczoraj Twittera w dwóch porannych tweetach - oskarżył serwis społecznościowy o złe nastawienie do konserwatystów. Jego krytyka nie wpłynęła na notowania firmy na giełdzie, które rosną ze względu na dobre wyniki finansowe.
Reklama

"Nie traktują mnie dobrze jako Republikanina. Są bardzo dyskryminujący, ludziom trudno jest się zapisać do serwisu" - głoszą tweety prezydenta na temat Twittera, który - zdaniem Trumpa - "prowadzi grę polityczną".

Komentarze Trumpa nie zniechęciły inwestorów, choć pojawiły się w dniu, w którym firma opublikowała wyniki kwartalne; notowania firmy na giełdzie wzrosły dzisiaj tuż po jej otwarciu o 9 proc. Jej zysk w pierwszym kwartale 2019 roku wyniósł 190,8 mln. Obroty sięgnęły 787 mln dol.

Sieć Fox Business oceniła, że Trump jest "najlepszą rzeczą, jaka kiedykolwiek przydarzyła się Twitterowi". Tweety prezydenta śledzi 59,9 mln osób.

Od początku roku notowania akcji Twittera wzrosły o 20 proc., co - jak pisze agencja Reutera - przekroczyło wszelkie oczekiwania analityków. Zarząd Twittera poinformował, że w pierwszym kwartale znacząco wzrósł popyt na reklamy cyfrowe zamieszczanie w serwisie. W drugim kwartale firma spodziewa się, że jej obroty wyniosą między 770 a 830 mln dol.

Po koniec pierwszego kwartału tego roku liczba użytkowników serwisu wyniosła 134 mln; rok wcześniej było to 120 mln.

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 24.02.2020
  GBP 5.129 złEUR 4.302 złUSD 3.977 złCHF 4.054 zł

  Sport


  Reklama