Menu

Trener reprezentacji Anglii w rugby Lancaster podał się do dymisji

Trener reprezentacji Anglii w rugby Lancaster podał się do dymisji
Stuart Lancaster nie jest już trenerem angielskich rugbystów (Fot. Getty Images)
Trener angielskich rugbistów Stuart Lancaster podał się do dymisji - poinformowała w środę tamtejsza federacja. To efekt nieudanego dla tej reprezentacji występu w Pucharze Świata, z którego odpadła w fazie grupowej. Umowę rozwiązano za porozumieniem stron.
Reklama

Lancaster prowadził drużynę narodową od 2012 roku i miał sprawować tą funkcję do 2019. W rozegranym we wrześniu i październiku na terenie Wielkiej Brytanii Pucharze Świata Anglicy stracili szansę awansu do fazy pucharowej już w trzeciej z czterech kolejek. Zakończyli zmagania w grupie A na trzecim miejscu, za Australią i Walią.

"Jest mi oczywiście bardzo przykro, że w taki sposób odpadliśmy z PŚ. Jak zawsze powtarzam, przyjmuję pełną odpowiedzialność za wyniki drużyny w tym turnieju. Mieliśmy nadzieję, że będą one dużo lepsze" - oznajmił szkoleniowiec.

Drugi raz z rzędu triumfatorem PŚ została Nowa Zelandia. W finale pokonała Australię 34:17.

Puchar Świata to najważniejszy międzynarodowy turniej w rugby, rozgrywany co cztery lata. Impreza, która ma zaledwie 28-letnią historię, już teraz jest trzecią - po piłkarskich mistrzostwach świata oraz igrzyskach olimpijskich - jeśli chodzi o liczbę widzów przed telewizorami.

  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 26.02.2021
  GBP 5.195 złEUR 4.518 złUSD 3.725 złCHF 4.120 zł
  Reklama

  Sport


  Sport

  Reklama
  Reklama