Menu

Tragiczna śmierć rywalki Justyny Kowalczyk

Tragiczna śmierć rywalki Justyny Kowalczyk
38-letnia Skofterud była wieloletnią reprezentantką Norwegii. (Fot. Getty Images)
Mistrzyni olimpijska w biegach narciarskich, była rywalka Justyny Kowalczyk Norweżka Vibeke Skofterud zginęła w wypadku na skuterze wodnym. Wakacje spędzała w norweskiej miejscowości Arendal.
Reklama

Wczoraj o godzinie 1:00 nad ranem czasu lokalnego policja otrzymała zawiadomienie o jej zaginięciu. O godz. 11:30 znaleziono rozbity o skały skuter przy małej wysepce i ciało. Trzy godziny później potwierdzono, że ofiarą jest Skofterud.

"Znaleźliśmy skuter wodny roztrzaskany o skały małej wyspy St. Helena. Według lekarzy ofiara zginęła na miejscu” - poinformował inspektor Sveinung Alsaker z policji w Arendal.

38-letnia Skofterud była wieloletnią reprezentantką Norwegii. Zdobyła złoty medal olimpijski w sztafecie w Vancouver (2010), a w mistrzostwach świata wywalczyła cztery krążki w tej konkurencji - dwa złote, srebrny i brązowy. W 2012 roku wygrała 90-kilometrowy Bieg Wazów.

W styczniu 2014 roku zakończyła karierę reprezentacyjną i zajęła się maratonami narciarskimi w norweskim zespole zawodowym Team Santander.

Karierę zakończyła definitywnie w sierpniu 2015 roku. W październiku członkiem tego zespołu na jej miejsce została Justyna Kowalczyk.

  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 29.05.2020
  GBP 4.921 złEUR 4.450 złUSD 4.003 złCHF 4.162 zł

  Sport


  Sport

  Reklama