Menu

Tokio 2020: Strefy kibica w ponad 20 japońskich miastach

Tokio 2020: Strefy kibica w ponad 20 japońskich miastach
Najwięcej - pięć ekranów zostanie zlokalizowanych w samym Tokio. (Fot. Getty Images)
W ponad dwudziestu japońskich miastach przebieg igrzysk olimpijskich w 2020 roku będzie transmitowany na żywo w strefach kibica - ogłosili organizatorzy.
Reklama

Tokio - w ponad 20 japońskich miastach transmisje na żywo w strefach kibicaRywalizację podczas igrzysk olimpijskich i paraolimpijskich będzie można oglądać w trzydziestu miejscach, w których zainstalowane zostaną specjalne wielkopowierzchniowe ekrany o wysokiej rozdzielczości. Dzięki nim jakość przekazu ma być perfekcyjna.

Kilka z nich znajdzie się w regionach północno-wschodniej Japonii, dotkniętych trzęsieniem ziemi i tsunami w 2011 roku oraz w okolicach Kumamoto, które także ucierpiało w 2016 roku w wyniku trzęsienia.

Najwięcej - pięć ekranów zostanie zlokalizowanych w samym Tokio. Znana już jest ich lokalizacja w parkach Yoyogi i Inokashira, w budynku administracji regionalnej w Shinjuku oraz w dzielnicach Ikebukuro i Morioka.

Igrzyska w Tokio potrwają od 24 lipca do 9 sierpnia 2020 roku. (Fot. Getty Images)

"Na żywo" igrzyska będą mogli oglądać także mieszkańcy miast w prowincji Saitama: Chiby, Asaki i Sayamy. W prefekturze Fukushima, w północno-wschodniej części kraju w miastach Aizuwakamatsu, Koriyama, Iwaki oraz Sendai.

W prowincji Kanagawa, na południe od Tokio, zainstalowanych zostanie pięć ekranów: dwa w Jokohamie, dwa w Fujisawie i jeden w Odawara. Po jednym stanie w Sapporo, Mito, Morioce, Yamanashi i Kumamoto.

Igrzyska w Tokio odbędą się w dniach 24 lipca - 9 sierpnia 2020 roku. Poprzednio letnia olimpiada rozgrywana była w "Kraju Kwitnącej Wiśni" w 1964 roku, a zimowe igrzyska w Sapporo w 1972 oraz Nagano w 1998.

Igrzyska paraolimpijskie zaplanowano w dniach 25 sierpnia - 6 września. 

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 14.08.2020
  GBP 4.869 złEUR 4.399 złUSD 3.723 złCHF 4.091 zł

  Sport


  Sport

  Reklama