Menu

Tokio 2020: "Robimy wszystko, by igrzyska odbyły się zgodnie z planem"

Tokio 2020: "Robimy wszystko, by igrzyska odbyły się zgodnie z planem"
MKOl jest "w pełni zaangażowany" w organizację udanych igrzysk w Tokio zgodnie z harmonogramem. (Fot. Getty Images)
Przewodniczący Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego (MKOl) Thomas Bach zapewnił dzisiaj, że czynione są wszelkie starania, aby pomimo epidemii koronawirusa tegoroczne igrzyska w Tokio odbyły się zgodnie z planem.
Reklama

Bach rozmawiał dzisias z przedstawicielami japońskich mediów. Jak podaje m.in. Reuters, powołując się na agencję Kyodo, niemiecki działacz w trakcie telekonferencji zapewnił, że MKOl jest "w pełni zaangażowany" w organizację udanych igrzysk w Tokio zgodnie z harmonogramem, czyli od 24 lipca.

Poproszony o komentarz dotyczący wypowiedzi wiceprzewodniczącego MKOl Kanadyjczyka Dicka Pounda, który w jednym z ostatnio udzielonych wywiadów zasugerował, że w sytuacji, gdy pandemia koronawirusa będzie się nadal rozwijała w szybkim tempie, pod uwagę może być brane rozwiązanie alternatywne. Jakie konkretnie? - Kanadyjczyk nie wyjaśnił. Na to pytanie Bach nie odpowiedział, gdyż jak stwierdził "żadne spekulacje w dzisiejszej, trudnej sytuacji nie są potrzebne".

Przewodniczący MKOl dodał, że obecnie, zamiast spekulacji dotyczących zagrożenia olimpiady w Tokio, lepiej jest zająć się przygotowaniami do zbliżającej się imprezy.

"Naszym priorytetem obecnie jest przeprowadzenie bez zakłóceń procedury kwalifikacyjnej we wszystkich dyscyplinach i przygotowanie takich warunków, aby sportowcy w Tokio byli bezpieczni. To właśnie robimy we współpracy z japońskimi władzami, Światową Organizacją Zdrowia a także Chińskim Komitetem Olimpijskim i wieloma innymi komitetami narodowymi" - dodał Bach.

Uczestniczący w telekonferencji szef komitetu organizacyjnego Tokio 2020 Seiko Hashimoto poproszony o skomentowanie wypowiedzi Pounda stwierdził krótko, że to jest "nieoficjalny pogląd, bez oparcia w faktach".

Na zakończenie Bach potwierdził, że przygotowania przebiegają obecnie bez zakłóceń.

Czytaj więcej:

Londyn przejmie igrzyska? Władzie Tokio oburzone

Tokio: Trzy miesiące na podjęcie decyzji w sprawie igrzysk

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 03.04.2020
  GBP 5.216 złEUR 4.579 złUSD 4.240 złCHF 4.340 zł

  Sport


  Reklama