Menu

To jeszcze nie koniec lata. Synoptycy zapowiadają 30 st. C

To jeszcze nie koniec lata. Synoptycy zapowiadają 30 st. C
Czy w Wielkiej Brytanii pojawią się jeszcze upały w tym roku? Zdaniem synoptyków - tak. (Fot. Getty Images)
Choć w Wielkiej Brytanii zdążyła się już pojawić się jesienna pogoda, lato jeszcze się nie skończyło i wkrótce da o sobie znać - informują dziś brytyjscy meteorolodzy z Met Office. Zdaniem prognostyków, począwszy od następnego tygodnia mieszkańców Wysp czekają trzy tygodnie dobrej, słonecznej pogody.
Reklama

Po tygodniach burz i ciągłego deszczu, słońce wreszcie powróci - i to w samą porę, bo w przededniu bank holiday - informują dziś brytyjscy meteorolodzy.

Podczas gdy w tym tygodniu mieszkańcy Wysp będą mogli doświadczyć jeszcze przelotnych opadów deszczu, a nawet burz, pogoda zacznie się poprawiać w miarę zbliżania się weekendu.

Wstępne prognozy przewidują, że od piątku możemy spodziewać się nawet 30 st. C.

Co więcej - wysokie temperatury mają potrwać nawet 3 tygodnie. Prognostycy zauważają jednak, że przewidywania są "szacunkowe", choć "wszystko wskazuje na to, że czeka nas rekordowo gorący wrzesień".

W tym tygodniu może trochę popadać. (Fot. Getty Images)

Tymczasem już jutro słupki rtęci pokażą w Londynie ok. 22 st. C. W całym kraju spodziewane są przelotne opady deszczu, które mogą potrwać do środy. Istnieje również spora szansa na to, że w nocy pojawią się burze.

Silniejsze ulewy spodziewane są w Szkocji i Irlandii Północnej. Zdaniem synoptyków, mieszkańcy północnych regionów Wielkiej Brytanii powinni przygotować się już na jesienne temperatuy.

  Komentarze
  • Wiko
   19 sierpnia 2019, 06:53

   a było tu jakieś lato jesień z dupy średniowiecza cały czas i leje!

  • *****
   19 sierpnia 2019, 08:11

   widać ze nigdy nie byles w uk

  • Kasia
   19 sierpnia 2019, 09:14

   Ja bym sie nie przywiazywala do zadnej prognozy. Wczoraj mialo wogole nie padac w Londynie (prognoza z 7 rano w niedziele), 2 godziny pozniej lalo jak z cebra az do 12:00.

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 02.06.2020
  GBP 4.933 złEUR 4.390 złUSD 3.930 złCHF 4.102 zł

  Sport


  Sport

  Reklama