Menu

"To Polacy są zamieszani w morderstwo irlandzkiego DJ'a"

"To Polacy są zamieszani w morderstwo irlandzkiego DJ'a"
Ciało Ryana znaleziono w zbiorniku na farmie dzierżawionej przez głównego oskarżonego. (Fot. Getty Images)
Mężczyzna oskarżony w sprawie głośnego zabójstwa sprzed 6 lat, wyznał jednemu ze świadków, że to Polacy stoją za morderstwem DJ-a znanego pod pseudonimem 'Mr Moonlight' - informuje 'Irish Times'.
Reklama

Sprawa dotyczy zabójstwa DJ'a Bobby'ego Ryana. Mężczyzna zniknął bez śladu w 2011 r., a w kwietniu 2013 r. jego ciało znaleziono w zbiorniku na farmie Fawnagowan (hr. Tipperary). Dzierżawcą gospodarstwa jest oskarżony o morderstwo Patrick Quirke.

Niedawno prokuratura przesłuchiwała Gary'ego Cunninghama, który w przeszłości pracował dla Quirke'a. Mężczyzna wyznał, że po odkryciu zwłok Ryana rozmawiał z oskarżonym, który miał go zapytać, czy słyszał jakieś pogłoski o tym, co się stało. Świadek nie mógł sobie przypomnieć, co wtedy odpowiedział, ale pamiętał, że Quirke wspomniał o krążącej plotce, iż za morderstwem stoi "polska grupa".

50-letni Quirke z Breanshamore (hr. Tipperary) nie przyznaje się do morderstwa Ryana, DJ-a znanego pod pseudonimem "Mr Moonlight". 

Sprawa morderstwa toczy się w Centralnym Sądzie Kryminalnym. O wyroku ma zdecydować ława przysięgłych, złożona z sześciu kobiet i sześciu mężczyzn - informuje "Irish Times".

  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 04.06.2020
  GBP 4.954 złEUR 4.435 złUSD 3.957 złCHF 4.119 zł

  Sport


  Sport

  Reklama