Menu

Tiger Woods nie będzie oskarżony o niebezpieczną jazdę

Tiger Woods nie będzie oskarżony o niebezpieczną jazdę
Woodsa czekają miesiące żmudnej rehabilitacji... (Fot. Getty Images)
Tiger Woods nie będzie oskarżony o niebezpieczną jazdę - poinformował szeryf hrabstwa Los Angeles. Słynny golfista uległ we wtorek wypadkowi samochodowemu i jego dalsza kariera sportowa stanęła pod znakiem zapytania. Wypadkiem 45-letniego golfisty żyją teraz media na całym świecie.
Reklama
Reklama

"Zarzut niebezpiecznej jazdy składa się z wielu elementów, a to był zwykły wypadek" - wyjaśnił szeryf Alex Villanueva podczas konferencji prasowej online.

Jak wynika z informacji zamieszczonych na Twitterze, utytułowany sportowiec, który w grudniu skończył 45 lat, musiał przejść skomplikowaną operację dolnej części prawej nogi. Konieczne było zastosowanie wielu śrub, które mają ustabilizować złamane w wielu miejscach kości stopy, piszczelową i strzałkową.

Nie wiadomo na razie, dlaczego auto prowadzone przez Woodsa wypadło z drogi. Według policji nie ma dowodów by sądzić, że sportowiec znajdował się pod wpływem alkoholu lub innych substancji odurzających, za to wygląda na to, że jechał z dużą prędkością. Nie znaleziono też śladów wskazujących na poślizg lub hamowanie.

Śledztwo w tej sprawie może potrwać nawet kilka tygodni. Niemniej wyjaśniane jest dlaczego w pewnym momencie skręcił i stoczył się ze zbocza. Przed śmiercią uratował go wysokiej klasy samochód. Luksusowy, 278-konny SUV Genesis GV80, który kosztuje ok. 50 tys. dolarów.

Po uldze, że przeżył, zaczyna się liczenie strat. A te są niebagatelne. Ortopeda ze szpitala, w którym przechodził operację, stawia sprawę jasno. Przed utalentowanym sportowcem wiele miesięcy walki o to, aby znów stanąć na nogi.

"To bardzo, bardzo poważny uraz" - wyjaśnił magazynowi "PEOPLE" dr Kirk A. Campbell, specjalista medycyny sportowej i ortopeda z Oddziału Chirurgii Ortopedycznej Uniwersytetu Nowojorskiego Langone Health. "Kości są nie tylko złamane, ale także przeszły przez skórę, co stwarza wysokie ryzyko infekcji". Kilka najbliższych dni będzie zatem poświęconych antybiotykoterapii i obserwacji, czy nie dochodzi do powstania niebezpiecznych infekcji.

Wiek i kondycja przemawiają co prawda na korzyść sportowca, ale to nie jest jeszcze koniec złych wiadomości. Jest już jasne, że miną miesiące ciężkiej i wyczerpującej rehabilitacji nim Tiger Woods będzie w stanie swobodnie chodzić. O powrocie do sportu na razie nie ma mowy. A przynajmniej nie w najbliższym czasie. Także ze względu na towarzyszący turniejom ogromny wysiłek fizyczny i stres.

Nikt jednak nie ma pojęcia, ile zajmie golfiście ponowne osiągnięcie reprezentowanego jeszcze do niedawna mistrzowskiego poziomu. I czy w ogóle jest to możliwe.

Czytaj więcej:

Tiger Woods wystartuje w turnieju golfowym z 11-letnim synem

Tiger Woods został ciężko ranny w wypadku samochodowym

Tiger Woods przeszedł operację nogi, jest przytomny

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 20.04.2021
  GBP 5.2755 złEUR 4.5541 złUSD 3.7737 złCHF 4.1257 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama