Menu

Tiger Woods marzy o starcie w Tokio

Tiger Woods marzy o starcie w Tokio
Tiger Woods to niekwestionowana gwiazda i marka sama w sobie. (Fot. Getty Images)
Słynny golfista Tiger Woods, który przed miesiącem wygrał wielkoszlemowy turniej US Masters, marzy o starcie w przyszłorocznych igrzyskach olimpijskich w Tokio. 'Byłaby to dla mnie wielka przyjemność' - podkreślił.
Reklama

"Nigdy nie startowałem w igrzyskach olimpijskich i myślę, że w moim wieku nie będę już miał kolejnej okazji" - stwierdził 43-letni Amerykanin.

W kwietniu triumfował w turnieju Masters w Augusta, odnosząc 15. wielkoszlemowe zwycięstwo w karierze, ale pierwsze od 2008 roku. Pozwoliło mu to awansować na szóste miejsce w światowym rankingu.

Przez wiele lat Woods był najlepiej zarabiającym sportowcem świata. Jego błyskotliwą karierę przerwała przewlekła kontuzja kręgosłupa, uniemożliwiając mu start m.in. w igrzyskach w Rio de Janeiro. Golf powrócił wtedy do programu olimpijskiego po 112-letniej przerwie.

W Tokio do rywalizacji przystąpi 60 zawodników. Automatyczną kwalifikację zdobędzie 15 najlepszych według rankingu z 22 czerwca 2020 roku, ale z zastrzeżeniem, że jeden kraj może reprezentować najwyżej czterech.

  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 26.05.2020
  GBP 5.030 złEUR 4.480 złUSD 4.088 złCHF 4.223 zł

  Sport


  Sport

  Reklama