Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Theresa May "poda termin swojej rezygnacji w tym tygodniu"

Theresa May "poda termin swojej rezygnacji w tym tygodniu"
Premier da "jasno do zrozumienia", kiedy odejdzie, w najbliższą środę. (Fot. Getty Images)
Brytyjska premier Theresa May może wyznaczyć datę swojej rezygnacji z funkcji szefowej rządu już w tym tygodniu - uważa przewodniczący Komitetu 1922, który składa się z członków Partii Konserwatywnej.
Reklama

Theresa May już pod koniec marca zapowiedziała, że ustąpi, jeśli posłowie poprą umowę ws. Brexitu, ale niektórzy deputowani już domagają się konkretnego terminu jej odejścia.

Premier da "jasno do zrozumienia" kiedy odejdzie podczas spotkania z komisją w najbliższą środę - uważa Graham Brady, przewodniczący Komitetu 1922.

Polityk przyznał w wywiadzie dla BBC, że rozumie "ostrożność" Theresy May w podaniu przez nią określonej daty rezygnacji ze stanowiska. "Premier wie, że jeśli to zrobi, szanse na przegłosowanie umowy wyjścia Wielkiej Brytanii z UE będą niewielkie" - zauważył Brady.

W grudniu ub. roku szefowa brytyjskiego rządu obroniła się przed wnioskiem o udzielenie jej wotum nieufności jako przewodniczącej Partii Konserwatywnej. To z kolei oznacza, że przez kolejny rok, czyli do grudnia 2019 r., nikt w jej partii nie może rzucić jej kolejnego wyzwania. 

Komitet 1922 rozważa obecnie zmianę reguł partyjnych, by torysi mogli wcześniej złożyć wniosek o wotum nieufności dla premier.

 

  Komentarze


  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 19.09.2019
  GBP 4.906 złEUR 4.343 złUSD 3.927 złCHF 3.961 zł

  Sport


  Reklama