Menu

"The Times": Wimbledon w 2021 r. odbędzie się nawet bez kibiców

"The Times": Wimbledon w 2021 r. odbędzie się nawet bez kibiców
Historia Wimbledonu sięga 1877 roku. (Fot. Getty Images)
Przyszłoroczny Wimbledon odbędzie się zgodnie z planem, nawet jeśli z powodu pandemii będzie musiał być rozgrywany bez kibiców - podał dziennik 'The Times'. W tym sezonie słynny wielkoszlemowy turniej tenisowy ze względu na koronawirusa został odwołany.
Reklama

Historia Wimbledonu sięga 1877 roku. Do obecnego sezonu - w związku z I i II wojną światową - nie odbyło się łącznie 10 edycji, ostatnio w 1945 roku.

Organizatorzy londyńskiego turnieju - All England Lawn Tennis Club - wykluczyli w tym roku opcję przeprowadzenia rywalizacji przy pustych trybunach. "Sukces US Open i innych sportowych wydarzeń sprawił jednak, że zmienili zdanie" - napisano w "The Times".

W artykule zacytowano także fragment oświadczenia przedstawicieli AELTC, w którym przyznano, że w kontekście przyszłorocznej edycji na tym etapie rozważanych jest wiele różnych scenariuszy. "Ale przed nami wciąż jeszcze wiele miesięcy do naszych mistrzostw" - zaznaczono w komunikacie.

Obowiązująca w tym roku polisa ubezpieczeniowa turnieju obejmowała odwołanie go z powodu pandemii. Przyszłoroczna ma takiego punktu nie zawierać. Wówczas rezygnacja z przeprowadzenia zmagań oznaczałaby ogromne straty finansowe.

W tekście opublikowanym w dzienniku podano też, że do organizacji w przyszłym sezonie Wimbledonu - z kibicami na trybunach lub bez nich - nawoływał też Andy Murray. Według autora artykułu organizatorzy bardzo liczą się z opinią dwukrotnego triumfatora tej imprezy.

Jej rozpoczęcie w 2021 roku planowane jest na 28 czerwca.

Czytaj więcej:

Wimbledon: Organizatorzy przekazali 1,2 mln funtów na walkę z pandemią

Wimbledon: Pierwszy raz od 75 lat sezon bez Wielkiego Szlema w Londynie

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 28.10.2020
  GBP 5.100 złEUR 4.619 złUSD 3.931 złCHF 4.311 zł

  Sport


  Sport

  Reklama