Menu

Tande w śpiączce farmakologicznej. Są wyniki pierwszych badań

Tande w śpiączce farmakologicznej. Są wyniki pierwszych badań
Norweski skoczek zaraz po wyjściu z progu stracił równowagę w locie i z olbrzymią siłą uderzył w zeskok. (Fot. Getty Images)
'Wstępne badania Daniela-Andre Tandego są bardzo obiecujące' - poinformowała Międzynarodowa Federacja Narciarska. Norweski skoczek miał bardzo groźnie wyglądający upadek w serii próbnej przed wczorajszym konkursem Pucharu Świata na mamucim obiekcie w Planicy.
Reklama
Reklama

"Teraz musimy zaczekać 24 godziny i powtórzyć testy. Więcej będzie więc wiadomo jutro po południu" - przekazał dr Tomislav Mirkovic, główny lekarz komitetu organizacyjnego PŚ w Planicy.

Tande zaraz po wyjściu z progu stracił równowagę w locie i z olbrzymią siłą uderzył w zeskok na 99. metrze. Do karetki trafił nieprzytomny, a po ustabilizowaniu śmigłowcem został przetransportowany do szpitala w Lublanie.

Przed kamerą telewizji NRK dyrektor sportowy norweskiej drużyny skoczków Clas Brede Brathen zdradził, że Tande ma złamany obojczyk i jest utrzymywany w śpiączce farmakologicznej

"Jesteśmy bardzo wdzięczni za profesjonalizm służb medycznych po upadku. Wyglądał on przerażająco i poczuliśmy olbrzymią ulgę, gdy okazało się, że Daniel nie odniósł obrażeń zagrażających życiu" - przyznał.

Czytaj więcej:

Żyła 10. w Planicy. Fatalny upadek Tandego

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 17.06.2021
  GBP 5.2999 złEUR 4.5309 złUSD 3.7931 złCHF 4.1505 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama