Menu

Szymon Kołecki: Całe życie czekałem na złoty medal olimpijski

Szymon Kołecki: Całe życie czekałem na złoty medal olimpijski
Kołecki jest piątym Polakiem, który zdobył olimpijskie złoto w tej dyscyplinie. Dokonali tego również Ireneusz Paliński, Waldemar Baszanowski, Zygmunt Smalcerz i Adrian Zieliński. (Fot. Getty Images)
'Całe życie czekałem na ten medal' - przyznał Szymon Kołecki, który po dyskwalifikacji Kazacha Ilii Iljina został mistrzem olimpijskim z Pekinu z 2008 roku w podnoszeniu ciężarów w kategorii 94 kg.
Reklama

Międzynarodowa Federacja Podnoszenia Ciężarów (IWF) oficjalnie ogłosiła tę decyzję.

"To nie jest dla mnie zaskoczenie, bo już dwa tygodnie temu dowiedziałem się, że sprawa Iljina została zakończona. Wysłałem wówczas e-mail do IWF, ale chyba ze względu na okres świąteczno-noworoczny nie otrzymałem odpowiedzi. Wydaje mi się, że ta decyzja już jest prawomocna" - przyznał Kołecki.

Na oficjalne pismo w tej sprawie oczekuje Polski Komitet Olimpijski. "Wszyscy są zaskoczeni, bo w Polsce to niespotykana sytuacja. Dlatego teraz nie mam pojęcia kiedy i gdzie miałbym odebrać złoty medal" - dodał.

W listopadzie 2004 roku Kołecki przeszedł operację kręgosłupa. Niespełna cztery lata później na igrzyskach olimpijskich w Pekinie zajął drugie miejsce w kategorii 94 kg, co wówczas odbierane było jako ogromny sukces. Przegrał tylko z Kazachem.

"Kiedy dowiedziałem się, że zdobyłem złoto, byłem bardzo szczęśliwy. Całe życie na to czekałem" - podkreślił Kołecki, który w najbliższych miesiącach zadebiutuje w mieszanych sztukach walk (MMA).

Kołecki jest piątym Polakiem, który zdobył olimpijskie złoto w tej dyscyplinie. Dokonali tego również Ireneusz Paliński, Waldemar Baszanowski, Zygmunt Smalcerz i Adrian Zieliński.

  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 05.06.2020
  GBP 4.956 złEUR 4.444 złUSD 3.922 złCHF 4.095 zł

  Sport


  Sport

  Reklama