Menu

Szok w Skandynawii: "Francuzi ukradli doping Wikingom"

Szok w Skandynawii: "Francuzi ukradli doping Wikingom"
Francuzi ukradli doping? (Fot. Getty Images)
Francuscy piłkarze po wygraniu półfinału mistrzostw Europy z Niemcami 2:0 świętowali jak Islandczycy, kopiując ich rytmiczne klaskanie. W Skandynawii odebrane zostało to jako 'tania, bezwstydna i żenująca kradzież', lecz Islandia pozwoliła na 'pożyczkę'.
Reklama

"Klaskanie z okrzykiem Huh! Znane jest już na całym świecie, zwłaszcza po ćwierćfinale, przegranym przez Islandię właśnie z Francją 2: 5, lecz gospodarze ukradli w bezwstydny sposób wspaniałą formą dopingu Wikingów" - skomentowały skandynawskie media.

"Najpierw brutalnie obdarli ich z marzeń, a później okradli z tego, co im pozostało" - napisał szwedzki dziennik "Aftonbladet".

Norweski "Verdens Gang" stwierdził, że "Francuzi, kradnąc Islandczykom ich doping, stali się po prostu śmieszni ze swoim marnym plagiatem".

Islandzka federacja piłkarska (KSI) skomentowała na portalach społecznościowych, że "przyjemnie jest być świadkiem oddania honoru naszemu dopingowi, lecz i tak nikt nie robi tego lepiej niż Islandczycy".

Pomocnik reprezentacji Alfred Finnbogasson napisał z kolei, że "nieładnie jest kraść, lecz tak długo jak wygrywacie na tych ME, będziemy traktować to jako pożyczkę".

  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 21.02.2020
  GBP 5.118 złEUR 4.283 złUSD 3.962 złCHF 4.037 zł

  Sport


  Reklama