Menu

Szkocja przeciwna wspólnej brytyjskiej reprezentacji piłkarskiej

Szkocja przeciwna wspólnej brytyjskiej reprezentacji piłkarskiej
Szkoci nie chcą być w brytyjskiej drużynie (Fot. Getty Images)
Szkoci, podobnie jak Walijczycy, przeciwni są wystawieniu wspólnej reprezentacji piłkarskiej wraz Anglią oraz Irlandią Północną na igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro. We wtorek z taką inicjatywą wyszła angielska federacja.
Reklama

 

"Nasz sprzeciw przeciwko utworzeniu reprezentacji brytyjskiej jest jasny i zdecydowany" - cytuje rzecznika prasowego szkockiej federacji BBC.

Dzień wcześniej zaniepokojenie taką propozycją wyrazili Walijczycy.

Brytyjski Komitet Olimpijski otrzymał deklarację ze strony angielskiej federacji piłkarskiej (Football Association) odnośnie wystawienia w Rio de Janeiro zespołu Wielkiej Brytanii, zarówno w turnieju mężczyzn, jak i kobiet. Byłyby to drugie z rzędu igrzyska, na których wystąpiłaby brytyjska reprezentacja.

FA wystąpiła z wnioskiem o dołączenie do projektu federacji piłkarskich Walii, Szkocji oraz Irlandii Północnej. Jednak już wiadomo, że raczej do tego nie dojdzie.

W tej sytuacji FA będzie mogła wystawić reprezentację brytyjską, jak miało to miejsce w igrzyskach w Londynie w 2012 roku. Wtedy również pozostałe trzy federacje odmówiły uczestnictwa we wspólnym projekcie, choć ostatecznie w męskiej drużynie zagrało pięciu Walijczyków, a w żeńskiej dwie Szkotki.

Aby Brytyjczycy mogli się w ogóle zastanawiać, jaką reprezentację wystawić, piłkarze Anglii muszą wywalczyć olimpijski awans. Aby to osiągnąć, w czerwcu muszą znaleźć się w czołowej trójce turnieju finałowego młodzieżowych mistrzostw Europy, który odbędzie się w Czechach.

  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 20.02.2020
  GBP 5.111 złEUR 4.279 złUSD 3.962 złCHF 4.031 zł

  Sport


  Reklama