Menu

Szkocja: Polak ponownie przyłapany na jeździe po alkoholu

Szkocja: Polak ponownie przyłapany na jeździe po alkoholu
Szkocka policja zatrzymała Polaka 21 września ok. 2:00 w nocy. (Fot. Getty Images)
Brytyjskie media informują o 48-letni Michale Kaczmarowiczu z Polski, który trafił przed szkocki sąd za jazdę pod wpływem alkoholu. Jak się okazało, Polak w przeszłości utracił już prawo jazdy w Polsce z tego samego powodu.
Reklama

Jak donosi dziennik "The Courier", Polak został zatrzymany 21 września ok. 2:00 w nocy w szkockim Brenchin w ramach rutynowej kontroli drogowej. Policjanci szybko odkryli, że 48-latek dwukrotnie przekroczył dopuszczalny limit alkoholu we krwi - w Szkocji wynosi on 22 mikrogramów, podczas gdy alkomat pokazał u Polaka wartość 48.

Przed sądem mężczyzna przyznał się do winy, tłumacząc, że wracał ze spotkania urodzinowego z kolegą.

Dalsze śledztwo wykazało, że Michał Kaczmarowicz był wcześniej karany za podobny wybryk w Polsce, za który to trafił za kratki na 8 lat i utracił prawo jazdy na 10 lat. Wypadek ze skutkiem śmiertelnym, którego powodem była nieostrożna jazda, miał miejsce w 2001 r.

Sąd był przychylny dla 48-latka z Polski. (Fot. Getty Images)

Obrońca Polaka tłumaczył, że oskarżony mieszka w Szkocji od 10 lub 11 lat, pracując w branży hodowlanej i odebranie mu prawa jazdy wpłynie na jego możliwość pracy. Dodał, że mężczyzna został już ukarany za swoje występki w Polsce.

48-latek pierwotnie został ukarany grzywną w wysokości 600 funtów oraz zakazem prowadzenia pojazdów przez 18 miesięcy. Ostatecznie jednak sąd docenił fakt, że Polak przyznał się do zarzutów od razu i obniżył zakaz prowadzenia samochodu do 12 miesięcy.

Czytaj więcej:

18-letni Polak skazany za posiadanie materiałów terrorystycznych

33-letni Polak z Leeds skazany za skrajnie prawicowy ekstremizm

Dwóch Polaków skazanych za handel narkotykami w UK

  Komentarze
  • K9
   22 października 2019, 15:11

   Żenada, skoro stracił uprawnienia to ich nie posiada, obecnie nie ma znaczenia w jakim kraju Unii Europejskiej złamał przepis. Prawo jazdy wydane są na całą uniie. Brak uprawnienia w postaci prawa jazdy w angli grozi do 2lat więzienia z deportacji i odsiadka w swojm kraju.

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 03.04.2020
  GBP 5.216 złEUR 4.579 złUSD 4.240 złCHF 4.340 zł

  Sport


  Reklama