Menu

Szeroki na 2 metry dom na Hammersmith wystawiony na sprzedaż za £895 tysięcy

Szeroki na 2 metry dom na Hammersmith wystawiony na sprzedaż za £895 tysięcy
W budynku - chociaż wyjątkowo wąskim - znajduje się m.in. funkcjonalna kuchnia. (Fot. Dexters)
W niepozornym budynku położonym w prestiżowej okolicy na terenie Hammersmith (zachodni Londyn) mieszczą się aż trzy sypialnie. Sam dom powstał przeszło 170 lat temu i pełnił w przeszłości funkcje wielokondygnacyjnej pralni.
Reklama

Sprzedaży tej unikatowej na swój sposób nieruchomości podjęła się agencja Dexters. 

Agenci przekonują, że 2-metrową szerokość budynku w pełni rekompensuje fakt, że posiada on cztery kondygnacje. W środku znajdziemy nie tylko trzy w pełni wyposażone sypialne, ale również funkcjonalną kuchnię, salon, łazienkę, toaletę, a nawet taras widokowy i biuro.

Taras sąsiaduje z przytulnym biurem na samej górze nieruchomości. (Fot. Dexters)

Choć cena £895 tysięcy robi wrażenie, eksperci z Dexters przekonują, że budynek jest jej warty. "To naprawdę wyjątkowy dom. W 1855 roku pełnił funkcję pralni. Pomieszczenie do prania działało dzięki strumieniowi wody, która następnie spływała w dół, prosto do Tamizy. To kawałek prawdziwej historii wiktoriańskiego Londynu" - ocenia Simon Triglia z Dexters.

Przez ostatnie 13 lat dom przy Brackenbury Village należał do Carsten Freisberga, który w pełni go odrestaurował. "Szkoda mi go opuszczać, był to piękny dom w spokojnej i przyjaznej okolicy. Wprowadziliśmy wiele zmian w domu od momentu wprowadzenia się, włączając w to usunięcie niektórych ścian i drzwi, aby zwiększyć ilość dostępnego miejsca" - skomentował.

Budynek ma zaledwie 2 metry szerokości. (Fot. Dexters)

Dom kosztuje prawie pięć razy tyle co przeciętna nieruchomość w Anglii. Eksperci zwracają jednak uwagę, że jest sporo tańszy, jeśli weźmiemy pod uwagę inne nieruchomości z tarasami w tej okolicy - kosztują one średnio £1,5 miliona.

Kilka dni temu w okolicy pojawiła się inna niezwykła nieruchomość na sprzedaż - mierzący zaledwie 3 metry budynek wyceniono na £600 tysięcy.

  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 06.08.2020
  GBP 4.901 złEUR 4.410 złUSD 3.724 złCHF 4.100 zł

  Sport


  Sport

  Reklama