Menu

Szef Serie A chce meczów przy pustych trybunach

Szef Serie A chce meczów przy pustych trybunach
Z powodu szerzącego się w Italii koronawirusa wczoraj odwołano cztery spotkania najwyższej klasy. (Fot. Getty Images)
Szef Serie A Paolo Dal Pino w liście skierowanym do władz państwowych zaapelował, by nie odwoływać meczów ekstraklasy piłkarskiej, ale rozgrywać je przy pustych trybunach. Z powodu szerzącego się w Italii koronawirusa wczoraj odwołano cztery spotkania najwyższej klasy.
Reklama

Jak podkreślił Dal Pino, kontynuowanie rozgrywek zgodnie z planem jest konieczne w związku z czerwcowymi mistrzostwami Europy, których zresztą Włochy będą jednym z 12 współgospodarzy.

Wczoraj nie odbyły się cztery z zaplanowanych na ten dzień spotkań Serie A: Torino - Parma, Inter Mediolan - Sampdoria Genua, Hellas Werona - Cagliari Calcio i Atalanta Bergamo - Sassuolo Calcio. Było to efektem wytycznych włoskiego rządu, by odwołać imprezy masowe w regionach szczególnie zagrożonych rozprzestrzenianiem się koronawirusa.

Po południu w szpitalu w Brescii w Lombardii, na północy Włoch, zmarła szósta osoba zakażona koronawirusem. Kobieta pochodziła z miasta Crema, gdzie także wczoraj odnotowano ofiarę śmiertelną wirusa. Łączna liczba przypadków zarażenia koronawirusem w całym kraju wzrosła do 219.

Szkoły wszystkich szczebli i uniwersytety zamknięte są w Lombardii, Wenecji Euganejskiej, Piemoncie, Trydencie-Górnej Adydze i we Friuli Wenecji Julijskiej. W wielu miastach zamknięto muzea i najczęściej odwiedzane przez turystów miejsca, jak katedra w Mediolanie.

Czytaj więcej:

Konsulat w Mediolanie apeluje do Polaków: Unikajcie miejsc publicznych

Koronawirus zaatakował już na świecie ponad 78 tys. osób

Liga włoska: Czwarty odwołany mecz z powodu koronawirusa

Polacy wracający z Włoch "powinni zachować spokój i obserwować swój stan zdrowia"

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 01.04.2020
  GBP 5.159 złEUR 4.569 złUSD 4.170 złCHF 4.324 zł

  Sport


  Reklama