Menu

Szef FIFA: Mecze międzynarodowe zagrożone z powodu koronawirusa

Szef FIFA: Mecze międzynarodowe zagrożone z powodu koronawirusa
Gianni Infantino "niczego nie wyklucza". (Fot. Getty Images)
Prezydent Międzynarodowej Federacji Piłkarskiej (FIFA) Gianni Infantino przyznał, że epidemia koronawirusa może zagrozić marcowym meczom międzypaństwowym. Wierzy jednak, że tegoroczne mistrzostwa Europy i igrzyska olimpijskie odbędą się bez zmian.
Reklama

Szerząca się epidemia koronawirusa ma wpływ m.in. na wydarzenia sportowe, w tym piłkarskie. Na przykład w czwartek Inter Mediolan musiał grać u siebie w 1/16 finału Ligi Europy z bułgarskim Łudogorcem Razgrad bez udziału kibiców.

Pod koniec marca ma odbyć się wiele międzynarodowych meczów piłkarskich, w tym baraże o udział w mistrzostwach Europy.

Infantino zapytany, czy rozważyłby wstrzymanie gier, odpowiedział, że nic nie jest przesądzone. "Nie wykluczyłbym niczego w tej chwili. Mam nadzieję, że nigdy nie będziemy musieli zmierzać w tym kierunku. Wydaje mi się, że wprowadzenie globalnego zakazu będzie trudne, ponieważ sytuacja w każdym kraju jest inna" - stwierdził szef FIFA.

Dodał jednak, że "zdrowie ludzi jest znacznie ważniejsze niż jakikolwiek mecz piłkarski".

Mistrzostwa Europy mają się rozpocząć 12 czerwca, a ich gospodarzami będzie aż 12 krajów. (Fot. Getty Images)

"Zdrowie jest ponad wszystko, dlatego musimy spojrzeć na sytuację i mieć nadzieję, że epidemia raczej się zmniejszy, a nie wzrośnie. W tej chwili wygląda jednak na to, że wciąż rośnie. Jeżeli mecze będą musiały zostać przełożone lub rozegrane bez widzów, aż to się nie skończy, trzeba będzie przez to przejść" - dodał.

Mistrzostwa Europy mają się rozpocząć 12 czerwca, a ich gospodarzami będzie aż 12 krajów. To oznacza liczne podróże dla kibiców i poszczególnych drużyn. "Myślę, że Euro odbędzie się w czerwcu. Wcześniej mamy wiele meczów międzynarodowych, z wieloma podróżami, więc myślę, że musimy monitorować sytuację, podobnie osoby odpowiedzialne, rządy, instytucje, które również podejmują decyzje dotyczące tego, co jest dozwolone, a co nie" - powiedział Infantino.

"Nie trzeba panikować. Ale musimy poważnie na to spojrzeć. Nie możemy lekceważyć i mówić, że to nic" - dodał.

Inną wielką tegoroczną imprezą są igrzyska olimpijskie w Tokio, które mają rozpocząć się 24 lipca. Infantino przyznał, że nie rozmawiał ostatnio na ten temat z Międzynarodowym Komitetem Olimpijskim. "Wszyscy mamy nadzieję, że igrzyska odbędą się zgodnie z planem i że latem będziemy mogli bezpiecznie podróżować do Japonii" - podsumował. 

Czytaj więcej:

Piłkarze z Wuhanu zostali zaproszeni na El Clasico

Liga włoska: Pięć meczów bez publiczności

WHO ostrzega: Koronawirus może dotrzeć do wszystkich krajów na świecie

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 25.09.2020
  GBP 4.980 złEUR 4.548 złUSD 3.902 złCHF 4.210 zł

  Sport


  Sport

  Reklama