Menu

Szczyt G7 w Biarritz. Johnson spotka się z Trumpem

Szczyt G7 w Biarritz. Johnson spotka się z Trumpem
Z jakimi informacjami z Francji powróci Boris Johnson? (Fot. Getty Images)
Prezydent Francji Emmanuel Macron poinformował dziś wieczorem na Twitterze o otwarciu szczytu G7 w Biarritz. Podczas szczytu państw grupy G7, amerykański prezydent Donald Trump spotka się m.in. z nowym brytyjskim premierem Borisem Johnsonem, kanclerz Niemiec Angelą Merkel czy prezydentem Francji Emmanuelem Macronem.
Reklama

"Być może nie osiągniemy wszystkiego, co zamierzamy, ale uczynimy, co w naszej mocy, byśmy byli skuteczni, jeśli chodzi o zapewnianie waszego bezpieczeństwa, tworzenie więcej miejsc pracy i zwalczanie nierówności, którą cierpicie. Będę was informował o naszych postępach" - poinformował Macron.

Na dziś wieczór zaplanowana jest kolacja szefów państw i rządów G7. Podczas nieformalnego spotkania rozmowy przeprowadzić mają m.in. prezydent USA Donald Trump i szef brytyjskiego rządu Boris Johnson.

Boris Johnson miał już okazję spotkać się z premierem Kanady Justinem Trudeau. (Fot. Getty Images)

Tematem pierwszego spotkania Trumpa z nowym premierem Wielkiej Brytanii ma być Brexit oraz możliwości wynegocjowania umowy handlowej między dwoma państwami po wyjściu Zjednoczonego Królestwa z Unii Europejskiej.

"Wiele osiągniemy w ten weekend" - oświadczył prezydent USA Donald Trump chwilę po przylocie do francuskiego Biarritz. Dodał, że ma "wyjątkowe relacje" z prezydentem Francji Emmanuelem Macronem.

Szczyt w Biarritz potrwa w dniach 24-26 sierpnia i będą na nim obradować przywódcy USA, Francji, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Japonii, Włoch i Kanady oraz Unii Europejskiej. Liderzy mają rozmawiać o wyzwaniach w dziedzinie gospodarki, polityki zagranicznej i ochrony środowiska, a przewodnim tematem szczytu ma być zwalczanie nierówności. Dyskusje mają dotyczyć m.in. stosunków z Iranem, Rosją i Koreą Północną.

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 02.06.2020
  GBP 4.933 złEUR 4.390 złUSD 3.930 złCHF 4.102 zł

  Sport


  Sport

  Reklama

  Brexit - Najważniejsze wiadomości