Menu

Synoptycy: Pogoda do końca lipca "kapryśna i deszczowa"

Synoptycy: Pogoda do końca lipca "kapryśna i deszczowa"
Najbliższe dni zapowiadają się deszczowo. (Fot. Getty Images)
Meteorolodzy z rządowego biura pogodowego Met Office ocenili, że londyńczyków czeka teraz wyjątkowo kapryśny okres. Do końca lipca dni mają być na przemian deszczowe i słoneczne, a w całej stolicy obecny będzie dokuczliwy wiatr.
Reklama

W ciągu najbliższych dni - zdaniem ekspertów z Met Office - zdecydowanie dominować będą silne opady deszczu połączone z wiatrem. Słońce, jeśli się pojawi, będzie obecne krótko i wyłącznie przejściowo.

Zdaniem Stevena Keatesa z Met Office, pogoda na najbliższy tydzień może być wyjątkowo nieprzewidywalna. "Kolejny tydzień również nie zapowiada się w tej chwili zbyt korzystnie" - ocenia prognostyk.

"Jutro możemy spodziewać się pogodowego podziału na zachód i wschód. Na wschodzie będzie zimno i mokro, a na zachodzie względnie słonecznie. Temperatury sięgną do 24 stopni w Glasgow, ale już tylko 14 stopni w Cambridge czy Lincolnshire" - dodaje.

W Londynie najlepiej zapowiada się wtorek, kiedy można spodziewać się 19-22 stopni. Z uroków ciepłej pogody nie pozwoli jednak korzystać deszcz, który może pojawiać się w losowych odstępach czasu.

Zdaniem meteorologów, najbardziej deszczowym okresem w najbliższym tygodniu będzie kolejny weekend. "Dodatkowo będzie bardzo wiało. Temperatury powinny być takie, jakie zazwyczaj odczuwamy o tej porze roku" - przekazali synoptycy.

  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 10.07.2020
  GBP 4.994 złEUR 4.474 złUSD 3.965 złCHF 4.210 zł

  Sport


  Sport

  Reklama