Menu

Sylwester w Londynie: Ostatnie bilety na spektakularny pokaz fajerwerków

Sylwester w Londynie: Ostatnie bilety na spektakularny pokaz fajerwerków
Szacuje się, że spektakularny pokaz nad Tamizą zgromadzi ponad 100 tys. widzów. (Fot. Getty Images)
Za niecały tydzień ruszy sprzedaż ostatniej transzy biletów na jedną z największych sylwestrowych atrakcji w stolicy Wielkiej Brytanii - pokaz sztucznych ogni przy London Eye.
Reklama

Ostatnie 20 tys. wejściówek będzie można kupić od czwartku, 28 listopada. Za oglądanie pokazu fajerwerków trzeba zapłacić 10 funtów i należy to zrobić w wyprzedzeniem.

"Nasze wydarzenie cieszy się ogromną popularnością wśród turystów z całego świata, a bilety wyprzedają się w błyskawicznym tempie, dlatego tak ważne jest, aby zarezerwować je wcześniej na stronie london.gov.uk/nye" - przypomina londyński ratusz.

Warto zaznaczyć, że biletów nie będzie można już kupić w sylwestrową noc. Jednak nic straconego, ponieważ ten zapierający dech w piersiach pokaz światła i ognia będzie na żywo emitowany w BBC One.

"Aby wydarzenie było bezpieczne i sprawiło wszystkim radość, burmistrz ściśle współpracuje m.in. z Met Police, lokalnymi władzami i służbami ratunkowymi" - informuje biuro Sadiqa Khana.

Szacuje się, że spektakularny pokaz nad Tamizą, który jest największym tego typu wydarzeniem na Starym Kontynencie, zgromadzi ponad 100 tys. widzów. W niebo zostanie wystrzelonych w sumie osiem ton fajerwerków z ponad 300 różnych miejsc - w tym z barek na Tamizie i oczywiście z London Eye.

Obchody po raz kolejny rozpoczną się od uderzeń Big Bena, który na co dzień milczy z powodu prac renowacyjnych.

Czytaj więcej:

Stop fajerwerkom w UK: Już ponad 500 tys. podpisów pod petycją

  Komentarze
  • Czytelniczka
   23 listopada 2019, 17:49

   Po co takie widowiska ? Potem wszyscy płaczą że zanieczyszczone środowisko. Można się bawić beż tego huku śmieci i syfu w powietrzu

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 28.09.2020
  GBP 5.012 złEUR 4.550 złUSD 3.908 złCHF 4.216 zł

  Sport


  Sport

  Reklama