Superpuchar Europy dla Realu Madryt

Radość piłkarzy Realu Madryt ze zdobycia Superpucharu (Fot. Getty Images)
Piłkarze Realu Madryt zdobyli Superpuchar UEFA, pokonując w Cardiff inny hiszpański zespół Sevilla FC 2:0 (1:0). Obie bramki zdobył Cristiano Ronaldo. W drużynie z Andaluzji pierwszy oficjalny mecz rozegrał Grzegorz Krychowiak.

W meczu o Superpuchar UEFA tradycyjnie zmierzyli się triumfatorzy europejskich rozgrywek pucharowych - Ligi Mistrzów (Real) oraz Ligi Europejskiej (Sevilla). W zespole z Madrytu debiutowały dwie gwiazdy niedawnych mistrzostw świata w Brazylii - Niemiec Toni Kross i Kolumbijczyk James Rodriguez, natomiast w barwach w Sevilli - Krychowiak, ściągnięty w letnim okienku transferowym z francuskiego Reims.

Od pierwszych minut mecz przebiegał pod dyktando "Królewskich", a wyróżniali się Cristiano Ronaldo i urodzony w Cardiff Gareth Bale. W 30. minucie akcja tych dwóch zawodników zakończyła się golem - Walijczyk popisał się niezwykle precyzyjnym dośrodkowaniem z lewego skrzydła, a Portugalczykowi nie pozostało nic innego, jak skierować z pięciu metrów piłkę do siatki. Ronaldo zrehabilitował w ten sposób za zmarnowanie chwilę wcześniej wspaniałej szansy - jego strzał z ostrego kąta obronił Beto.

W pierwszej połowie piłkarze z Andaluzji praktycznie tylko raz zagrozili Ikerowi Casillasowi, a bramkarz Realu poradził sobie z uderzeniem Vitolo.

Na początku drugiej połowy szybka akcja Karima Benzemy i Ronaldo przyniosła drugą bramkę. Portugalczyk wbiegł w pole karne i uderzył tak mocno, że piłka wyłamała palce Beto, lądując w lewym rogu bramki. Wynik nie uległ już zmianie, choć kibice zobaczyli jeszcze piękny strzał z dystansu Jamesa Rodrigueza, a pod koniec meczu ofensywne akcje Sevilli.

Krychowiak swój debiut może uznać za udany. Niewidoczny w pierwszej połowie, w drugiej częściej dochodził do piłki i m.in. po faulu na nim sędzia ukarał żółtą kartką Toniego Kroosa. W ostatnich minutach spotkania piłkarz reprezentacji Polski popisał się serią zwodów i strzałem, który z trudem odbił Casillas. "Królewscy" przetrwali okres naporu rywali i po końcowym gwizdku mogli się cieszyć ze zdobycia po raz drugi Superpucharu Europy. Poprzednio wywalczyli to trofeum w 2002 roku.