Menu

Superdrug sprzedaje od dziś test na koronawirusa

Superdrug sprzedaje od dziś test na koronawirusa
Sieć Superdrug wprowadziła do sprzedaży test, który wskaże, czy mieliśmy koronawirusa. (Fot. Getty Images)
Superdrug został pierwszą highstreetową siecią sklepów w Wielkiej Brytanii, która do regularnej sprzedaży wprowadziła testy na przeciwciała koronawirusa. Specjalny zestaw testowy kosztuje 69 funtów, a wyniki otrzymamy w ciągu 24 godzin przez internet.
Reklama

Aby wykonać test, należy założyć konto w wirtualnej przychodni Superdrug's Online Doctor i za jej pośrednictwem złożyć zamówienie. Jedna osoba może zamówić wyłącznie jeden zestaw testowy - jeśli chcemy, aby test wykonali także inni domownicy, każdy z nich musi założyć indywidualne konto medyczne.

Test koszutje 69 funtów. Po otrzymaniu stosownego zestawu, należy przekazać próbkę swojej krwi i odesłać go w specjalnej kopercie. Wyniki otrzymamy w ciągu 24 godzin od momentu, gdy trafi do laboratorium. Wynik pozytywny oznacza, że mieliśmy koronawirusa.

Eksperci są bardzo ostrożni w ocenach skuteczności testu. W sieci dominują opinie, że "test sprawdzi się, ale wyłącznie do tego, aby zaspokoić ciekawość ludzi".

Superdrug zapewnia mimo tego, że test jest bardzo skuteczny i wiarygodny. Jego celem jest wykrycie IgG - białka, które powstaje w ludzkim organizmiue po infekcji koronawirusem.

Test można zakupić na oficjalnej stronie wirtualnej przychodni Superdrug.

Czytaj więcej:

Na Wyspach 21 tys. "detektywów" będzie śledzić koronawirusa

Minąłeś zakażonego na ulicy? Wkrótce otrzymasz wiadomość

  Komentarze
  • Ha..ha..
   21 maja, 14:56

   "należy przekazać próbkę swojej krwi i odesłać go w specjalnej kopercie. Wyniki otrzymamy w ciągu 24 godzin od momentu, gdy trafi do laboratorium."
   -- biorac poduwage ze poczta ma problemy ze zwylkymi przesylkami + opuznienia!!!!
   Calkiem prawdopodobne ze wyzucimy ££££ w bloto, bo przesylka zaginie..lub dojdzie po xxxxx czasu....ha..ha...hi...hiiii...

  • Tom
   21 maja, 19:38

   IgG moze również powstać po przebytej innej chorobie. Test bardzo małej wiarygodności.

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 29.05.2020
  GBP 4.921 złEUR 4.450 złUSD 4.003 złCHF 4.162 zł

  Sport


  Sport

  Reklama