Menu

Sondaż: Niemal połowa Polaków chce stanu klęski żywiołowej

Sondaż: Niemal połowa Polaków chce stanu klęski żywiołowej
Czy w Polsce powinien zostać wprowadzony stan klęski żywiołowej? (Fot. Getty Images)
Ponad 49 proc. ankietowanych chce wprowadzenia obecnie stanu klęski żywiołowej - wynika z sondażu SW Research dla 'Rzeczpospolitej'. Przeciwne temu było ok. 33 proc. uczestników sondażu.
Reklama

"Zgodnie z konstytucją, stan klęski żywiołowej jest jednym z trzech stanów nadzwyczajnych, w czasie obowiązywania których nie można organizować wyborów. Wybory mogą się odbyć dopiero 90 dni po zakończeniu stanu klęski żywiołowej. W momencie wprowadzenia stanu klęski żywiołowej w Polsce przed 10 maja wybory prezydenckie, zaplanowane na ten dzień, musiałyby zostać przełożone" - możemy przeczytać w tekście opublikowanym na stronie rp.pl.

"W sondażu SW Research dla rp.pl zapytaliśmy o poparcie dla wprowadzenia stanu klęski żywiołowej wśród Polaków" - wskazuje dziennik.

"Na tak zadane pytanie 49,8 proc. ankietowanych odpowiedziało, że rząd powinien wprowadzić w Polsce stan klęski żywiołowej. Zdaniem 33,2 proc. rząd nie powinien wprowadzać w Polsce stanu klęski żywiołowej. 17 proc. respondentów nie ma zdania w tej sprawie" - dowiadujemy się.

Według aktualnych informacji, w Polsce jest obecnie 11 273 zarażonych. Odnotowano także 524 zgony. (Fot. Getty Images)

W komentarzu Adrian Wróblewski, dyrektor działu analiz SW Research, podkreślił, że wprowadzenie stanu klęski żywiołowej popiera ponad połowa osób po 50 roku życia. "Częściej niż pozostali taki pomysł popierają osoby o dochodach między 2 001 a 3 000 zł oraz te z miast liczących od 100 tys. do 199 tys. mieszkańców" - zaznaczył Wróblewski.

Rp.pl informuje, że sondaż przeprowadzono między 21 a 22 kwietnia metodą badania omnibusowego na losowej próbie respondentów liczącej ok. 800 osób w wieku powyżej 16. roku życia.

  Komentarze
  • Sondaz,
   26 kwietnia, 06:40

   Zenujace,gdy mierny kandydat 6 % glosow startuje sie na urzad prezydenta?Teraz chca zmienic kiepskiego kandydata,chca zrojnowac konkurencyjna gospodarke / PL / i zlikwidowac kraj i finanse panstwa zeby wyplacic wszystkie odszkodowania zagranicznym firmom.Nawet tusk tego nie zrobil.

  • Ciekawe
   26 kwietnia, 09:22

   kto i kiedy taki sondaz przeprowadził jak na ulicach pusto hahaha sami oszusci i kłamcy we wszystkich mediach , a szczepionke z mikro chipem dacie sobie wstrzyknac i pozniej opiszecie ?Chca ludzi zinwigilowac i wybic ta szczepionka w raz z 5 G ! 2 mld ludzi na swiecie ma urzec tylko dlatego bo ukryci cwaniacy w garniakach tego chca !

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 07.07.2020
  GBP 4.950 złEUR 4.471 złUSD 3.969 złCHF 4.203 zł

  Sport


  Sport

  Reklama