Menu

Sondaż: Brytyjczycy nie wierzą parlamentowi ws. Brexitu

Sondaż: Brytyjczycy nie wierzą parlamentowi ws. Brexitu
Brexitowy zegar tyka... (Fot. Getty Images)
Mieszkańcy Wielkiej Brytanii mają już dość zamieszania związanego z Brexitem, czemu dali upust w najnowszym sondażu YouGov, który został przeprowadzony na zlecenie Sky News.
Reklama

W ankiecie jedynie co 7. osoba (14 proc.) przyznała, że ​​ufa brytyjskiemu parlamentowi ws. Brexitu, przy czym "pełne zaufanie" do Izby Gmin ma w tej kwestii tylko 1 na 100 ankietowanych.

Respondenci z dystansem podchodzą też do zdolności negocjacyjnych Borisa Johnsona - jedynie 32 proc. społeczeństwa wierzy, że premier rozwiąże impas wokół Brexitu. W przypadku wyborców Partii Konserwatywnej odsetek ten wzrasta do 64 proc. 

Jeszcze mniejszym zaufaniem w tej kwestii cieszy się lider opozycyjnej Partii Pracy. Tylko 16 proc. respondentów odpowiedziało, że Jeremy Corbyn poradziłby sobie z procesem wyjścia Wielkiej Brytanii z UE. Odmiennego zdania jest aż 76 proc. respondentów.

Respondenci z dystansem podchodzą do zdolności negocjacyjnych Borisa Johnsona. (Fot. Getty Images)

Co ciekawe, aż 41 proc. ankietowanych przez YouGov uważa, że ​​tzw. "twardy Brexit" jest najlepszą opcją w przypadku niepowodzenia negocjacji ze Wspólnotą.

Znacznie mniej, bo 33 proc., opowiedziało się za pozostaniem Wielkiej Brytanii w UE, a zaledwie 14 proc. społeczeństwa ma nadzieję, że dalsze negocjacje pozwolą wyjść z brexitowego impasu.

Poparcie dla Brexitu bez porozumienia jest znacznie wyższe wśród zwolenników rządzących torysów i wynosi 70 proc. Takie rozwiązanie popiera tylko 25 proc. wyborców opozycyjnej Partii Pracy.

Tylko 33 proc. respondentów opowiedziało się w sondażu za pozostaniem Wielkiej Brytanii w UE. (Fot. Getty Images)

Badanie Sky News, w którym wzięło udział 1 632 respondentów, zostało przeprowadzone w minioną środę i czwartek - w czasie, kiedy wielu unijnych polityków twierdziło, że "rozmowy Wielkiej Brytanii z UE w sprawie Brexitu bliskie załamania".

Jednak nadzieje na łagodny Brexit odżyły po czwartkowym spotkaniu Johnsona z premierem Irlandii Leo Varadkarem, kiedy to politycy przyznali, że jest szansa na porozumienie.

Czytaj więcej:

Źródło: Rozmowy z UE w sprawie Brexitu bliskie załamania

"The Spectator": Rząd przygotowuje się na załamanie negocjacji z UE

Brexit: Wielka Brytania i Irlandia "widzą szansę na porozumienie"

Johnson zapewnia: Jest szansa na porozumienie ws. Brexitu

  Komentarze
  • Jakobi
   15 października 2019, 01:16

   Anglicy w przeciwieństwie do Polaków są u siebie . Komuniści żydowscy w Polsce która została opanowana przez NKWD I w 1947 sfałszowali wybory tworząc fikcyjną PZPR aż do dziś są przy korycie czego skutkiem jest Polin przeciwieństwie do Anglii . Anglicy sobie z tym spokojnie poradzą ! Wielu kompletnie nie wie o co w tym wszystkim chodzi, a chodzi o żydów marksistów którzy pod patronatem spinellego patrona UE i hegemonią niemiec budują po cichu 4 rzeszę niemiecką stopniowo pozbawiając europę SUWERENNYCH PAŃSTW ! Lech Kaczyński podpisując traktat lizboński POZBAWIŁ POLAKÓW I POLSKĘ SUWERENNOŚCI

  • Onet
   15 października 2019, 06:19

   Ynelygencja POl sze wicka ze zmywakow wybrala sobie jachire ;DDD. Tak wlasnie wygladaja prawdziwi wyborcy targowicy.

  • Ok
   16 października 2019, 05:46

   A gdzie się z paranoi leczysz i czy nie ma jakichś mocniejszych leków bo te to widać nie dzialaja

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 25.09.2020
  GBP 4.980 złEUR 4.548 złUSD 3.902 złCHF 4.210 zł

  Sport


  Sport

  Reklama

  Brexit - Najważniejsze wiadomości