Menu

Słynna tenisistka Serena Williams przyznała, że źle radzi sobie w dobie pandemii

Słynna tenisistka Serena Williams przyznała, że źle radzi sobie w dobie pandemii
Serena Williams stała się nerwowa i nawet wobec dwuletniej córeczki Olimpii bywa nieprzyjemna. (Fot. Getty Images)
Słynna amerykańska tenisistka Serena Williams, która od blisko dwóch tygodni przebywa, jak to określiła, w 'samoizolacji', tylko z najbliższymi przyznała, że stała się bardzo nerwowa i nie potrafi odnaleźć się w dobie pandemii koronawirusa.
Reklama

"Każda drobna rzecz doprowadza mnie do szału" - przyznała zwyciężczyni 23 turniejów Wielkiego Szlema w singlu.

W minionym tygodniu ogłosiła, że od jakiegoś czasu jest na dobrowolnej, sześciotygodniowej "kwarantannie społecznej" i ma kontakt tylko z rodziną w trosce o swoich najbliższych.

"Na początku pomyślałam: ta sytuacja nie ma na mnie wpływu, ale pierwsze odwołanie rywalizacji – w Indian Wells wywołało już u mnie niepokój, który pozostaje ze mną cały czas. Od dwóch tygodnie dystansują się od wszelkich aktywności, które wymagają kontaktów społecznych" - opisała Williams swoje odczucia na jednej z aplikacji w internecie.

Przyznała, że martwi się nie tylko o rodzinę, ale i o to, czy odbędą się igrzyska. Podkreśliła, że stała się nerwowa i nawet wobec dwuletniej córeczki Olimpii bywa nieprzyjemna.

"Wariuję, jeśli ktoś wokół mnie kichnie lub kaszlnie. Ostatnio zareagowałam tak nawet wobec Olympii. Bardzo się zdenerwowałam, gdy zakaszlała i spojrzałam na nią krzywo, pokazując tę złą Serenę. Potem zasmuciłam się i zaczęłam myśleć, czy nie jest chora, w jaki sposób mogę jej pomóc" – opisała swoje emocje gwiazda światowego sportu.

Williams po raz ostatni walczyła na kortach w turnieju singlowym w Australian Open. Niespodziewanie uległa w 3. rundzie występującej w Melbourne z numerem 27. Chince Qiang Wang 4:6, 7:6 (7-2), 5:7.

Williams chce nadal walczyć o 24. wielkoszlemowy tytuł w singlu i wyrównanie rekordu wszech czasów Australijki Margaret Court. Swoje ostatnie zwycięstwo w zawodach tej rangi odniosła trzy lata temu w Melbourne, będąc już wówczas w ciąży. We wrześniu 2017 roku urodziła córeczkę, a do rywalizacji na kortach wróciła po pół roku. Czterokrotnie dotarła do finału w zawodach tej rangi (Wimbledon 2018 i 2019 oraz US Open 2018 i 2019), ale za każdym razem musiała uznać wyższość rywalek.

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 08.04.2020
  GBP 5.143 złEUR 4.536 złUSD 4.180 złCHF 4.299 zł

  Sport


  Reklama