Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Skradziono drzwi klubu Bataclan. Był na nich Banksy

Skradziono drzwi klubu Bataclan. Był na nich Banksy
Bataclan został zaatakowany w listopadzie 2015 r. (Fot. Getty Images)
Kolejne dzieło Banksy'ego, legendarnego brytyjskiego artysty street art, zostało skradzione. Było namalowane na drzwiach przeciwpożarowych w paryskiej sali koncertowej Bataclan, gdzie trzy lata temu terroryści zabili 90 osób.
Reklama

Praca jest jedną z serii murali, które powstały w Paryżu w czerwcu ubiegłego roku, a ich autorstwo przypisywane jest Banksy'emu. Praca ukazywała postać kobiecą w żałobnej pozie.

"Jesteśmy głęboko wzburzeni. Dzieło Banksy'ego, symbol kontemplacji należący do wszystkich - do mieszkańców, paryżan i obywateli świata - zostało nam odebrane" - napisano na Twitterze klubu Bataclan.

Bataclan został zaatakowany w listopadzie 2015 r. Był to jeden z serii skoordynowanych ataków w Paryżu i okolicach, w których zginęło w sumie 130 osób.

Najwięcej - 90 osób - poniosło śmierć właśnie w sali koncertowej Bataclan, gdzie napastnicy strzelali do tłumu zgromadzonego na koncercie, a następnie wzięli zakładników. Po rozpoczęciu operacji policyjnej dwaj terroryści wysadzili się w powietrze, a trzeci został zastrzelony przez siły bezpieczeństwa.

Tożsamość najsłynniejszego brytyjskiego artysty pozostaje nieznana. Jego prace pojawiają się zazwyczaj w istotnych społecznie miejscach, są często komentarzem do sytuacji polityczno-społecznej i odnoszą się do kontrowersyjnych wydarzeń. Banksy podejmował takie tematy jak m.in. zanieczyszczenie powietrza, Igrzyska Olimpijskie w Londynie, a także amerykańskie więzienie w Guantanamo.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 16.07.2019
  GBP 4.721 złEUR 4.258 złUSD 3.787 złCHF 3.848 zł

  Sport


  Reklama