Menu

Skradziono drzwi klubu Bataclan. Był na nich Banksy

Skradziono drzwi klubu Bataclan. Był na nich Banksy
Bataclan został zaatakowany w listopadzie 2015 r. (Fot. Getty Images)
Kolejne dzieło Banksy'ego, legendarnego brytyjskiego artysty street art, zostało skradzione. Było namalowane na drzwiach przeciwpożarowych w paryskiej sali koncertowej Bataclan, gdzie trzy lata temu terroryści zabili 90 osób.
Reklama

Praca jest jedną z serii murali, które powstały w Paryżu w czerwcu ubiegłego roku, a ich autorstwo przypisywane jest Banksy'emu. Praca ukazywała postać kobiecą w żałobnej pozie.

"Jesteśmy głęboko wzburzeni. Dzieło Banksy'ego, symbol kontemplacji należący do wszystkich - do mieszkańców, paryżan i obywateli świata - zostało nam odebrane" - napisano na Twitterze klubu Bataclan.

Bataclan został zaatakowany w listopadzie 2015 r. Był to jeden z serii skoordynowanych ataków w Paryżu i okolicach, w których zginęło w sumie 130 osób.

Najwięcej - 90 osób - poniosło śmierć właśnie w sali koncertowej Bataclan, gdzie napastnicy strzelali do tłumu zgromadzonego na koncercie, a następnie wzięli zakładników. Po rozpoczęciu operacji policyjnej dwaj terroryści wysadzili się w powietrze, a trzeci został zastrzelony przez siły bezpieczeństwa.

Tożsamość najsłynniejszego brytyjskiego artysty pozostaje nieznana. Jego prace pojawiają się zazwyczaj w istotnych społecznie miejscach, są często komentarzem do sytuacji polityczno-społecznej i odnoszą się do kontrowersyjnych wydarzeń. Banksy podejmował takie tematy jak m.in. zanieczyszczenie powietrza, Igrzyska Olimpijskie w Londynie, a także amerykańskie więzienie w Guantanamo.

  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 28.09.2020
  GBP 5.012 złEUR 4.550 złUSD 3.908 złCHF 4.216 zł

  Sport


  Sport

  Reklama